Po týdnu míří Draci opět na led jednoho z předních týmů soutěže

Jaroslav Svoboda, pátek 6.12.2019
Před pár dny přišli šumperští hokejisté o vítěznou šňůru na ledě druhého celku tabulky, Havlíčkova Brodu. Po domácí zastávce a duelu proti Opavě míří svěřenci Martina Janečka opět ven. A znovu je čeká velice těžká práce, představí se na ledě třetího týmu tabulky, výběru HC BOBŘI VALAŠSKÉ MEZIŘÍČÍ. Šlágr kola proti soupeři, který má na kontě momentálně dvě prohry v řadě, začne v sobotu 7. prosince do 17:00.

Deset výher v řadě byla konečná. Draci následně padli v posledním listopadovém utkání v Havlíčkově Brodu, nutno říci po velmi tuhém boji. Do prosincového programu však vstoupili Draci znovu správnou nohou, doma porazili Opavu. Teď je ale čeká těžší práce, na ledě Valašského Meziříčí bude případný bodový zisk velmi cenným přírůstkem do tabulky.

Nic na tom nemění ani skutečnost, že Bobři mají aktuálně na kontě dvě prohry v řadě, když neuspěli na ledě Kopřivnice a následně překvapivě ani doma s Novým Jičínem. S ním prohráli 2:5, jeden gól vítězů vstřelil i uzdravený Lukáš Králík.

Nicméně v tabulce zůstávají Valaši třetí, se ztrátou 21 bodů na Draky a 11 bodů na Havlíčkův Brod. Bobři však mají oproti těmto soupeřům o jedno utkání méně. Zajímavé také je, že náš příští soupeř má lepší bilanci ze zápasů hraných u soupeřů než z těch domácích. Na svém ledě získali Valaši v deseti zápasech 15 bodů, z venku dovezli ze stejného počtu klání bodů 18. Druhá věc je, že Bobři doma vstřelili jen 37 branek, což je třetí nejhorší útočná bilance ze všech týmů skupiny na svém ledě.

Nejproduktivnějším hráčem týmu je i manažer celku Petr Dvořák, který má jako bilanci 25 bodů z 20 zápasů (10 + 15). Průměr bodu na utkání pak mají splněný i útočníci Petr Seidler, Rostislav Vaněk a také Radek Pořízek, který však odehrál jen čtyři zápasy. Jedničkou mezi tyčemi je Jiří Slovák se statistikami 91,88 procent úspěšnosti zákroků a 2,46 branek na zápas v průměru.

Valachy zdobí disciplína, žádný z hráčů nevyniká v počtu trestů a vůbec, celý tým posbíral jen 182 trestných minut za celou dosavadní sezónu. Pro srovnání, druhá nejslušnější ekipa skupiny, Žďár nad Sázavou, pak má na kontě 251 trestných minut, třetí Draci 271. Valaši jsou jediný tým z celé kompletní druhé ligy, který ještě pořád nepřekročil 200 trestných minut v součtu celého kádru.

V obou dosavadních vzájemných zápasech obou celků příliš branek nepadlo, na Valašsku vyhráli Draci po tuhém boji 3:2, doma pak 3:0. Jestli i třetí zápas s Valachy dopadne šumperským vítězstvím se dozvíme v sobotu v podvečer. Utkání začíná 7. prosince v 17:00.

Zbývající program kola (sobota 7. 12. 2019)

SKUPINA SEVER: Dvůr Králové nad Labem - Nová Paka (17:00), Bílina - Most (17:30), Děčín - Trutnov a Vrchlabí - Jablonec nad Nisou (oba 18:00). Řisuty – volno.
SKUPINA STŘED: Příbram - Tábor (17:00), Klatovy - České Budějovice (17:30), Kobra Praha - Písek a China Golden Dragon - Kolín (oba 18:00).
SKUPINA VÝCHOD: Moravské Budějovice - Kopřivnice, Opava - Žďár nad Sázavou a Nový Jičín - Hodonín (vše 17:00). Havlíčkův Brod – volno.