Po jednodenní pauze zpátky na led, Draci přivítají Litoměřice

Po jednodenní pauze zpátky na led, Draci přivítají Litoměřice

Michal Krobot, úterý 12.1.2021
Zpočátku se zdálo, že Draci začínají navlékat své zdary na pomyslnou šnůru vítězství, ovšem pondělní venkovní zápas Šumperku nevyšel. Hokejisté Parsu podlehli Ústí nad Labem. Po krátké pauze se ale svěřenci Martina Sobotky vrací zpátky do boje. Jejich dalším soupeřem bude HC Stadion Litoměřice, který momentálně s dvaadvaceti body zaujímá čtrnácté místo v tabulce CHANCE ligy. Úvodní buly zápasu je naplánováno na středu 18:00 hodin v šumperské ŠKODA aréně.

Pojďme si představit soupeře.

HC Stadion Litoměřice

V této sezóně už se spolu celky utkaly ve třetím kole. Zápas vypadal velice vyrovnaně, ovšem Draci nezvládli udržet tempo až do samotného konce a během několika vteřin utkání ztratili. V poslední době hrají Kališníci velmi dobře. Pět zápasů a hned čtyři vítězství.

Útočníci

První litoměřický útok budí velký respekt. Dvojice Matěj Beran (10+17) a Patrik Miškář (10+14) se výrazně starají o produktivitu týmu. Zajímavé ale je, že ačkoli sbírají nejvíce bodů, v tabulce plus/mínus jsou jejich čísla záporná. Dalším nebezpečným útočníkem je Martin Procházka (6+10). Důležité je i zmínit příchod Tomáše Svobody ze Znojma, který v pěti zápasech dokázal vyprodukovat čtyři góly a čtyři přihrávky.

V posledních zápasech se litoměřickým daří. (Foto: Martina Kramerová).

Obránci

Nejzkušenějším obráncem Litoměřic je bezpochyby Jan Výtisk. Ten je známý svým působením v nejvyšší soutěži. Svoji produktivitou útočným řadám nejvíce pomáhá Patrik Marcel (2+6) a Jan Holý (1+7). Kališníci dávají hodně prostotu i mladým hráčům. V posledních dvou zápasech nastoupil v první formaci osmnáctiletý Ondřej Baláž. Tento mladý talent v minulosti nastupoval v reprezentaci U18 a má zkušenosti z Extraligy.

Obránce Jan Výtisk, který je pověstný svojí tvrdou hrou.(Foto: Karel Pech).

Brankáři

V dosavadním průběhu sezóny byl číslem jedna Tomáš Král. Odchytal čtrnáct zápasů s úspěšností 87,76%. V kolonce průměr gólu na zápas mu svítí číslo 3,82 a z odehraných zápasů má bilanci šest výher a osm proher. Brankářskou dvojkou je Adam Beran, který odchytal zatím čtyři zápasy. Na ledě strávil celkem 192 minut, přičemž obdržel 11 gólů.

Otázkou je, kdo z gólmanů dostane šanci chytat proti Šumperku. Zkušenější Tomáš Král nebo mladý Adam Beran?(Foto: Karel Pech).

Informace o utkání

Termín utkání: středa, 13. ledna, 18:00

Místo utkání: ŠKODA aréna, Šumperk

Textový přenos: Onlajny.com

Video přenos: Hokejka.cz, Chance.cz