Orlová do ligy nenastoupí, hrát bude pouze sedmička týmů.

Orlová do ligy nenastoupí, hrát bude pouze sedmička týmů.

Tomáš Ostřanský, středa 9.8.2017
Klub z Orlové v pondělí 7. srpna písemně oznámil Českému svazu ledního hokeje, respektive řídícímu pracovníkovi pro druhou ligu Pavlu Setikovskému, že s konečnou platností do 2. ligy nenastoupí. Skupina Východ tedy bude čítat pouhých 7 účastníků a Orlová bude svádět své boje pouze v rámci krajské ligy.

Iniciativy se chopila předsedkyně SHK Hodonín Jana Gajošová, která za svůj klub navrhla změnu hracího systému. „Obvolala jsem všechny kluby naší skupiny a seznámila je s tímto návrhem. Všichni zástupci souhlasili s tím, že budou respektovat rozhodnutí Výkonného výboru ČSLH, který nám tímto vyšel vstříc,“ uvedla pro klubový web shkhodonin.cz.

Výsledkem je sedmikolový hrací systém. Tím pádem se počet kol navýší na 49. Díky lichému počtu účastníků však bude mít v každém kole jeden z týmů volno. Tím zůstane zachována původní porce 42 zápasů.

První kolo se tedy nově odehraje již v sobotu 9. září a poslední dějství základní části je na programu ve středu 28. února 2018. Playoff zůstává beze změn, tedy první dva týmy jdou přímo do semifinále, týmy na třetím až šestém místě si zahrají předkolo.

Draci si opět budou nuceni prohodit pořadatelství zápasů. Díky posunutému termínu dokončení oprav střechy zimního stadiónu, by první domácí zápas měli odehrát ve středu 8. 11. 2017 proti Drtičům z Hodonína. Rozpis ligových zápasů na webu upravíme ihned po obdržení oficiálního stanoviska.