Nové jméno do obrany, na sever Moravy přichází Ondřej Hrachovský

Nové jméno do obrany, na sever Moravy přichází Ondřej Hrachovský

Dominik Mihailescu, úterý 11.5.2021
Šumperský kádr se rozrůstá o další zajímavé jméno. Draci se příští sezónu mohou spolehnout na obránce Ondřeje Hrachovského. Třiadvacetiletý rodák z Kyjova přichází z Frýdku-Místku. Loňská sezóna pro něj nebyla zrovna nejpovedenější, ale to vlastně pro celý Frýdek. Naopak ročník 2019/2020 odehrál na špičkové úrovni a patřil mezi nejlepší obránce Chance ligy.

Hrachovský odehrál své juniorské roky v Třinci. Tady patřil mezi důležité opory Ocelářů. V následujících letech se přesunul na farmu do Frýdku-Místku, kde ukázal, jak velkým talentem disponuje. V sezóně 2019/2020 odehrál 54 utkání, ve kterých si jako bek připsal 26 bodů za 12 branek a 14 asistencí. V tomtéž ročníku pak dostal možnost odehrát 4 utkání v hokejové extralize za již zmíněné Oceláře. Kromě toho se také účastnil Spengler cupu a Ligy mistrů.

Loňská sezóna už tak dobrá nebyla. Nicméně v té se trápilo celé mužstvo Frýdku-Místku. Rysi ve finále skončili na 14. místě a měli jen o dva body více než 16. Kolín. Hrachovský tak bude mít možnost svou nadějnou kariéru opět nastartovat, tentokrát však na severu Moravy.

V Šumperku už Hrachovský pobývá a trénuje s mužstvem Martina Janečka a Lukáše Majera v rámci letní přípravy. Tu letos Draci zahájili nezvykle brzo, již 5. května.

Statistiky Ondřeje Hrachovského

: