Netradičně už v úterý. Zadaří se Šumperským i na Bobří hrázi?

Martin Schwarz, pondělí 25.9.2017
Z posledních dvou zápasů plných šest bodů. Přesně taková je bilance šumperských Draků. Modrožlutí vylepšili nejen výsledkovou listinu, ale taktéž postavení v tabulce. Po šesti kolech jim náleží čtvrtá pozice. Aby svěřenci Pavla Hulvy natáhli šňůru vítězství na tři duely, potřebují uspět v domácím prostředí celku HC BOBŘI VALAŠSKÉ MEZIŘÍČÍ. Valaši zatím nebodovali v jediném utkání ze všech odehraných, před svými fanoušky navíc střílí hodně gólů. Utkání HC Bobři Valašské Meziříčí – Draci Šumperk začne kvůli přehození termínu netradičně v úterý 26. září od 18:00 hodin. Sledovat jej můžete na serveru onlajny.com.

Rozdíl jako den a noc. Šumperku nevyšel start do nového ročníku třetí nejvyšší soutěže, úvodní zápasy s Kopřivnicí a Porubou jednoznačně prohrál, v tabulce mu svítila výstražná nula. V následují dvojici mačů nicméně přišel výborný obrat. Nejprve Severomoravané zaskočili lídra tabulky z Hodonína, aby o kolo později slavili i v Opavě, kde Draci vstřelili šest branek, soupeře smazali z ledu poměrem 6:1. Po dvou dnech volna mužstvo z podhůří Jeseníků míří zpátky do akce, tentokrát si udělá výlet na území Zlínského kraje, kde ho vyzve Valašské Meziříčí.

Bobři jsou pro Šumperské známou firmou. Vždyť na jaře s nimi svedli dramatickou čtvrtfinálovou bitvu, ze které nakonec vítězně vyšli Draci. Zahajovací klání ročníku 2017-18 ukázala, že ani letos nebudou Valaši v druholigovém peletonu do počtu. Nejdříve modrobílí porazili po prodloužení Slezan Opava 4:3, z mače proti Novému Jičínu brali dokonce plný počet bodů. Ač jim nevyšlo následné měření sil s Kopřivnicí, dobře se připravili na sobotní vřavu proti favorizované Porubě. Bobři nad ostravským týmem dlouho vedli, jenže RT TORAX lépe zvládl třetí třetinu, Valašské Meziříčí přestřílel 6:4 a domácím nenechal ani bod.

Aktuální bilance našeho úterního vyzyvatele se shoduje s výsledky Šumperka. Také Bobři doposud sesbírali dvě prohry a dvě vítězství, z nichž ulovili šest bodů. Což Valachům stačí na současnou pátou příčku pořadníku druhé ligy – skupiny Východ (Draci mají o jednu branku lepší skóre). Co je zajímavé, Valašské Meziříčí sehraje příští tři utkání pod střechou svého svatostánku, postupně přivítá Šumperské, Hodonín a Opavu. Pozornost budí bobří produktivita na domácím hřišti, hráči v modrobílých dresech zatím doma dávají průměrně pět gólů na zápas.

Draci Bobry dobře znají, na jaře je vyřadili ve čtvrtfinále

Statistikám Valašského Meziříčí po čtyřech střetnutích vládne zkušený útočník Petr Dvořák (5 + 4), který je také nejlepším snajprem svého týmu. Velmi dobře mu sekunduje spoluhráč Jakub Pořický (2 + 5), ale i David Vítek (2 + 3) nebo bývalý Drak Tomáš Brunec (1 + 2). Jak známo, u Bobrů nově působí též loňský kapitán Šumperka Jan Matějka (0 + 2), ten zatím na první střelecký úspěch sezóny čeká. Mezi obránci jsou na tom z hlediska produktivity výborně Michal Žák (2 + 4) a Michal Hryciow (2 + 2). O čas v brankovišti se pak dělí dvojice gólmanů Lukáš Plšek - Daniel Bechný, přičemž více minut má odchytáno druhý zmíněný.

Podaří se dračím bojovníkům navázat na předchozí úspěchy? Spokojená může být nejen šumperská ofenziva (9 vstřelených branek za uplynulé dva zápasy), ale hlavně brankář René Svoboda, jenž během posledních 120 minut hracího času obdržel pouhé dva góly. O víkendu v Opavě se dařilo mimo jiné odchovanci Vladimíru Cinkovi, který poslal do sítě Slezanu dva puky.

Utkání HC Bobři Valašské Meziříčí - Draci Šumperk vypukne z důvodu změny původního termínu zápasu již v úterý 26. září, první puk padne na led v 18:00 hodin. Podpořit Draky můžete vyrazit buď osobně, nebo alespoň sledovat textový přenos na serveru onlajny.com.