Nemohl jsem si přát lepšího soupeře pro návrat, pochvaluje si Vojtěch Šilhavý

Nemohl jsem si přát lepšího soupeře pro návrat, pochvaluje si Vojtěch Šilhavý

Vanessa Vařeková, čtvrtek 6.1.2022
Šumperští hokejisté se ve středečním utkání postarali o příjemné překvapení, když skvělou defenzivní hrou zaskočili favorizovaný Vsetín. Na vítězství 4:1 se velkou měrou podílela brankářská jednička Vojtěch Mokry, který si připsal 37 zákroků. Jubilejní 200. gól v Chance lize pak oslavil nejlepší střelec Draků, Lukáš Žálčík. Utkání se Vsetínem ovšem napsalo ještě jeden příběh. Do sestavy Draků se totiž po téměř třech měsících vrátil Vojtěch Šilhavý. A lepší návrat si snad ani nemohl přát. Do prvního ostrého utkání totiž nastoupil proti svému bývalému klubu, kde strávil dlouhých pět sezón! „Jsme moc rádi, že máme Vojtu zpátky. Opět do týmu vnesl svoji zkušenost a hlavně vítězného ducha. Zároveň ho musím pochválit, jak se s prvním zápasem popral, protože toho doposud neměl moc natrénováno,“ okomentoval návrat Vojtěcha Šilhavého trenér Martin Janeček.

Vojto máte za sebou hodně těžké utkání se šťastným koncem. Představoval jste si takto svůj návrat na ledovou plochu?

Tak kdo by si ho takto nepředstavoval (smích). Začít hned vítězstvím, zvlášť na ledě favorizovaného Vsetína, to je prostě skvělé.

Jste rád, že se tak stalo zrovna na zápas proti vašemu bývalému klubu, kde jste působil dlouhých pět sezón?

Bylo to příjemné. Sice toho nemám tolik natrénováno, ale trošku jsem se hodil do té vody. Asi jsem si nemohl přát lepšího soupeře na ten návrat.

Proběhlo před utkáním nějaké hecování s bývalými spoluhráči?

To úplně ne. S některými kluky jsem si před zápasem napsal, ale nějaká velká hecovačka to nebyla.

Vy jste do tohoto souboje nastoupil trochu nečekaně, navíc jste měl za sebou pouhé dva tréninky. Jak jste se na ledě cítil?

V mém podání bych řekl, že to byl trošku chodecký zápas. Nicméně myslím si, že jsem se tam snažil držet tak nějak pozičně, abych to klukům moc nekazil. Takže snad dobrý.

Lepší comeback si Vojta přát nemohl. První zápas po téměř třech měsících odehrál proti svému bývalému klubu. (Foto: Patrik Žák, hc-vsetin.cz)

Trenéři vám opět dali důvěru při oslabeních, kde jste strávil poměrně dost času. Neměl jste toho pak už plné zuby?

Já osobně jsem toho plné zuby neměl. Nohy sice říkaly trošku něco jiného, ale jinak jsem se cítil v pohodě. To se celkem dalo zvládnout.

V čem byl soupeř nejvíce nebezpečný, respektive co vám dělalo největší problémy?

Já bych řekl, že jsme celý zápas měli tak nějak pod kontrolou. Neřekl bych, že bychom tam měli nějaký větší problém. Spíš Vsetín měl celou dobu problém dostat se přes naší obranu, především ve středním pásmu a kromě pár šancí toho moc neměli. Sice nás třeba přestříleli, ale byly to střely z hluchých úhlů, když to tak vezmu. Nějaké šance si tam vypracovali, ale neřekl bych, že to byly úplně tutovky, které by měli proměnit.

Co si myslíte, že naopak rozhodlo ve váš prospěch?

Super organizovaná defenzivní hra a to, že jsme hráli pospolu. To musím vypíchnout, protože to bylo super. Hráli jsme jeden za druhého a takto bychom měli hrát každý zápas až do konce a nevypouštět posledních pět minut. To se občas bohužel stalo, jak jsem koukal. Teda neřekl bych úplně, že se to vypustilo, ale prostě nám to tam smolně napadalo. Jsem rád, že jsme to teď zvládli, dotáhli utkání do vítězného konce a připsali si důležité tři body do tabulky.

Trenéři opět mohou využít Vojtovy dovednosti v oslabení. Fanoušci si jistě vzpomenou na jeho parádní branku při dvojnásobné početní nevýhodě v Sokolově. (Foto: Tomáš Bouda, hcsokolov.cz)

Po konci utkání se vaše jméno rozléhalo celým stadionem. Jde vidět, že fanoušci na bývalé hráče nezapomínají. To se asi musí hezky poslouchat…

To se krásně poslouchá. Hlavně bych chtěl vsetínským fanouškům za tohle moc poděkovat, protože tohle je úžasné. Každý hráč moc rád slyší, že si ho váží za ty služby, které tam odvedl. Já jsem tam prožil krásných pět let, a ještě jednou jim moc děkuji. Je to moc příjemné.

Můžete nám na závěr prozradit, jak to aktuálně vypadá s vaším zdravotním stavem?

Já doufám, že už dobrý a že to bude jenom lepší. Nicméně následující dny a týdny více napoví, ale myslím si, že bych už mohl být v pořádku.