Náročné hájení pozice lídra, do Šumperka míří Drtiči z Hodonína

Náročné hájení pozice lídra, do Šumperka míří Drtiči z Hodonína

Jaroslav Svoboda, úterý 2.10.2018
Posledním soupeřem ze skupiny Východ, proti kterému Draci doposud neodehráli mistrovské utkání v sezóně 2018/2019, je celek SHK Hodonín. Nejjižnější účastník druhé hokejové ligy sice prochází jistou výsledkovou krizí, v tabulce je až šestý, Draky však nepochybně čeká těžká zkouška. Kádr hlavního trenéra Ivana Dorniče disponuje mnoha ostřílenými borci v čele s Markem Růžičkou či Petrem Jurčou. Navíc nelichotivá bilance posledních kol je dostatečnou motivací pro hodonínský celek, aby se konečně odrazil do vyšších pater tabulky, tam, kde je všeobecně předpokládán. Duel obou soupeřů začne ve středu 3. října v 18:00 na šumperském zimním stadionu, opět nebude chybět ani přímý přenos z dílny LIFETV.cz.

Velká očekávání ve stínu aktuálních výsledků

Hodonín patří k velkým favoritům východní skupiny 2. ligy, což platí i nadále, navzdory aktuálnímu umístění v tabulce. Hlavní trenér Ivan Dornič vystavěl zajímavý kádr, ve kterém nechybí ani známá jména se šumperskou minulostí.

Jenže Drtiči šli v předmistrovským období později na led a byť odehráli v přípravě několik velmi slušných zápasů (výhra v Havlíčkově Brodu 7:6 či domácí vítězství nad Skalicí 6:4), tak v lize týmu po dvou výhrách zvlhl prach. Podobně jako Draci si v úvodních dvou zápasech připsal Hodonín výhry nad Orlovou a Opavou. Shodná výsledková linie ale pokračovala i proti Novému Jičínu, který si po skalpu Draků vyšlápl i na Drtiče, navíc na jejich ledě. Následovala prohra ve Valašském Meziříčí a v posledním odehraném utkání i proti Kopřivnici. Ta poté, co doma prohrála 0:9 s Draky, získala v Hodoníně dva body za výhru v prodloužení.

Hodonín se tak sesunul v ligové tabulce až na šesté, předposlední místo. V kádru Drtičů se v minulých dnech objevily i dvě nové tváře, obránci0 Jan Fišera a Róbert Mikeska. Ten v Hodoníně již v minulosti krátce působil.


Matej Kristín je jednou z dosavadních velkých opor šumperského celku, foto: V. Václavková

Jurča, Růžička, Matějka, Finsterle a další známá jména

Šumperskému fanouškovi nemusí být soupiska Drtičů tak moc neznámou záležitostí. Klub posílil Marek Růžička, který má na kontě 129 zápasů v extralize. Rodák z Hodonína mimo jiné prošel juniorskou reprezentací a působil i ve slovenské extralize, v Trenčíně. Naposledy oblékal dres Litvínova.

Další hráče znají příznivci Draků přímo ze šumperského dresu. Petr Jurča i Jan Matějka jsou odchovanci Mladých Draků, ten prvně jmenovaný již však mnoho let působí na jihu Moravy. Letos pak v Hodoníně obléká dres s kapitánským označením. Jan Matějka měl stejné postavení v šumperském týmu v sezóně 2016/17, přes Valašské Meziříčí pak ale zamířil do Hodonína, kde působí i nyní.

V Šumperku v minulosti působil i Lukáš Finsterle, stejně tak obránce Ondřej Šťáva, ten dokonce ještě v minulé sezóně. Ovšem právě zadák Šťáva v Hodoníně skončil, a to jen pár hodin před utkáním v Šumperku. Kromě něj tým opustili i útočníci Miroslav Kuba a Milan Švarc. O posílení týmu Janem Fišerou jsme se již zmínili, i on oblékal krátce šumperský dres. Jana Gajošová z pozice předsedkyně SHK Hodonín slibuje adekvátní posílení kádru, ale termín nekonkretizovala. Přesná podoba kádru pro utkání v Šumperku tak je zatím nejistá.


Michal Romančík vyměnil hodonínský dres za ten šumperský, foto: V. Václavková

Plejáda bývalých Drtičů na nové straně barikády

Ještě v minulé sezóně pak dres Drtičů oblékala spousta hráčů, která v té letošní nastupuje za Šumperk. Jde o brankáře Ondřeje Halodu, jeho bratra Marka (obránce) i dalšího zadáka Jakuba Kužílka. Hodonín v minulé sezóně reprezentoval i Michal Romančík, teď však již slovenský útočník dává branky v dresu Draků.

Ti mají na kontě v tuto chvíli jedinou prohru, když nestačili na Nový Jičín na jeho ledě. Krom toho ztratili už jen jediný bod, za výhru v nájezdech proti Opavě. V posledních dvou kolech pak vstřelili 12 branek a ani jednou neinkasovali. Klíčem k úspěchu v těchto dvou zápasech ale byla pokora, disciplína a týmova oddanost. S těmito zbraněmi musí Šumperk vyrukovat i na Hodonín, bude-li chtít uspět.

Drtiči totiž i přes již zmiňovanou výsledkovou krizi nadále patří k hlavním favoritům soutěže a v Šumperku to budou chtít potvrdit. Motivací budou určitě touha porazit aktuálního lídra tabulky i snaha ukončit sérii tří porážek v řadě.

Znovu v přímém přenosu na LIFETV.cz

Draci se postaví Hodonínu na svém ledě v 18:00 dne 3. října 2018. Dohled nad utkáním bude mít na starosti hlavní rozhodčí Luděk Pilný za asistence čárových rozhodčích Jana Pechánka a Aleše Roischela. Reprízu loňského semifinále, ve kterém Draci porazili Hodonín nečekaně hladce 3:0 na zápasy, odvysílá v živém přenosu stanice LIFETV.cz. Textový přenos pak nabídne server www.onlajny.cz.

Pokud ale chcete zažít opravdovou hokejovou atmosféru, neváhejte a přijďte přímo na zimní stadion v Šumperku! Od 18:00 se odehraje šlágr kola a pevně věříme, že s bouřlivou podporou věrných příznivců se nám podaří uhájit domácí neporazitelnost a udržet vedení ve skupině Východ 2. ligy!