Na zkoušku přichází do Šumperka bývalý gólman Chomutova

Na zkoušku přichází do Šumperka bývalý gólman Chomutova

Alena Ryšavá, Dominik Mihailescu, FOTO: Michal Luxa, pondělí 3.8.2020
Soupiska Draků se rozšířila o nové jméno. Současnou gólmanskou dvojici Marka Peksu a Dalibora Venouše doplní Martin Altrichter mladší. Devatenáctiletý brankář přichází do Šumperka z Chomutova, kde hájil post jedničky v brankovišti juniorů Pirátů. Zároveň si vyzkoušel i seniorský hokej v Havlíčkově Brodě a také Chance Ligu v dresu chomutovských Pirátů. Do kádru přichází na tří týdenní zkoušku, poté se rozhodne zdali definitivně bude působit v mužstvu.

Otec nové posily Draků, Martin Altrichter starší, byl rovněž maskovaným mužem. Již ve svých 21 letech se stal jedničkou týmu HC Slavia Praha, které pomohl k postupu do Extraligy. Poté působil v několika extraligových klubech. Nejúspěšnější období své kariéry prožil v dresu HC Hamé Zlín, kde se stal mistrem a více-mistrem české Extraligy. V roce 2004 rovněž získal cenu Václava Paciny, ocenění za nejlepšího hokejistu play-off. Od roku 2007 působí také jako trenér brankářů.

Mimo lední hokej úspěšně působil jako reprezentant České republiky v inline hokeji, kde získal dva tituly mistra světa a je také čtyřnásobným vítězem české Extraligy.

Martin Altrichter starší v drese Sparty (Foto: Jan Beneš - www.sporting-photo.com)

Oba jeho synové hrají hokej, starší Martin po vzoru otce působí v brankovišti, mladší Jakub je útočníkem. V loňské sezóně hrál švédskou hokejovou extraligu juniorů v Lidingu a také úspěšně reprezentoval Českou republiku na mezinárodních akcích.

Martin Altrichter mladší se narodil v Plzni. Mládežnická léta strávil v týmu PZ Kladno, kde působil až do mladšího dorostu. Svými výkony a úspěšností nad 90 % si vysloužil pozvánku do reprezentačního týmu a přestup do klubu Rytíři Kladno a následující sezónu pak do týmu HC Škoda Plzeň.

Martin Altrichter mladší v přátelském utkání proti Ústí nad Labem (Foto: Jan Pidrman)

Před sezónou 2018/19 zamířil za oceán, kde hájil barvy Springfield Pics. Tento tým byl založen v roce 1993 a sídlí v americkém městě Springfield ve státě Massachusetts. Domácí arénou je Olympia Ice Center a klubovými barvami jsou modrá a bílá. Pics působí v rámci USPHL (United States Premier Hockey League), která byla založena v roce 2012 a zaměřuje se na rozvoj talentované mládeže v jednotlivých ročnících.

Po návratu ze Spojených států směřovaly jeho kroky do Chomutova, kde v loňské sezóně strážil klec místních Pirátů. Odchytal 10 zápasů za tamní juniorku s úspěšností nad 93 %. Nahlédl také do seniorského hokeje. V 6 zápasech nastoupil za BK Havlíčkův Brod, který byl naším loňským soupeřem. V lednu 2020 čelil náporu Draků během vzájemného utkaní v Šumperku. Tady však jeho zkušenosti se seniorským hokejem nekončí. Od listopadu 2019 Altrichter dostával rovněž příležitost v Chance Lize za A-team Piráti Chomutov.

Martin Altrichter mladší si zachytal v loňské sezóně proti Drakům (Foto: Věra Václavková)

Trenér Martin Sobotka tohoto brankáře vyzkouší v přípravě. Pro devatenáctiletého gólmana tak můžete jít o velkou výzvu. Je tedy jasné, že se bude chtít v drese Parsu ukázat.