Musíme častěji střílet, hledá recept na zlepšení přesilovek JIŘÍ PŮHONÝ

Martin Schwarz, neděle 12.11.2017
Druhé domácí utkání sezóny a druhá výhra. Šumperk po dvou měsících strávených mimo své kluziště skvěle baví severomoravské publikum, vítězství proti Hodonínu podpořil další úspěch, tentokrát nad Opavou. Ještě před koncem prostřední dvacetiminutovky na tabuli svítilo vyrovnané skóre 1:1. Hned na startu závěrečné třetiny ale udeřil útočník JIŘÍ PŮHONÝ, který z dálky překvapil opavského brankáře Šimečka. „Nečekal jsem, že bych se z takové pozice mohl prosadit, ale puk nakonec do sítě spadnul,“ popisoval rozhodující okamžik duelu šumperský útočník.

Opava sice je poslední, ale hodně kousala, čím to?
Mají za sebou šňůru proher, potřebují taky konečně vyhrát, určitě pro ně není snadné být poslední. Přijeli vyloženě bránit, my jsme se do nich tlačili, dokonce mám soupeř nabídl hodně přesilovek. Ty nám ale ani dnes vůbec nefungovaly. Ve třetí třetině jsme ale zápas zlomili na svou stranu a myslím, že tři body máme zaslouženě. Každopádně Slezan hrál hodně nepříjemně.

Jak jste naznačil, přesilové hry vám nejdou. V čem vidíte problém?
Určitě to není tím, že bychom přesilovky málo trénovali, je to o nás o hráčích. Potřebujeme některé situace řešit lépe, ale někdy se prostě nedaří. Musíme početní výhody trochu zjednodušit, vystřelit. Dali jsme dnes z jedné takové situace gól, i když nevím, jestli padl ještě v přesilovce. Povedlo se mi vystřelit z pozice, odkud bych nečekal, že bych mohl skórovat, ale puk tam spadnul. Musíme častěji zakončovat, potom určitě začneme přesilové hry využívat lépe.

Střela, která rozhodla. Jiří Půhoný srazil Opavu gólem z úvodu třetí třetiny

Myslíte, že bylo taktikou Opavy hrát co nejvíce agresivně a vzbudit na ledě emoce, aby Draci znejistěli?
Určitě hráli do těla, snažili se dohrávat souboje. Ale tyhle týmy ze spodní části tabulky takhle hrát musí. Nemohou přijet hrát velký hokej, jejich úkolem je se na něčem nastartovat.

Musíme přesilové hry zjednodušit a častěji střílet.

Jiří Půhoný o šumperském trápení v přesilovkách

Váš předchozí zápas se Slezanem probíhal také hodně vypjatě a dopadl jednogólovým rozdílem. Najdete mezi dnešním a minulým vzájemným setkáním nějakou podobnost?
Jasně. V Opavě jsme také neproměňovali šance, klidně to mohlo být už 4:1 po první třetině pro nás. Pak se ale soupeř nakopl, dal jeden šťastný gól a my nedokázali reagovat další trefou.

Částečně jsme nakousli váš dnešní gól, který padl z pro útočníka hodně netypické pozice…
Daniel Vachutka mi dával křižnou nahrávku, mně ale puk malinko poskočil, nemohl jsem hned zakončovat. Došlo mi, že gólman nemusí vidět a v brance bylo místo. Tak jsem zkusil vystřelit a spadlo mi to tam.