Měsíce čekání jsou u konce! Šumperk vyráží do Havířova

Měsíce čekání jsou u konce! Šumperk vyráží do Havířova

Michal Krobot, Dominik Mihailescu, středa 5.8.2020
Pro mnoho fanoušků je nesnesitelné období bez hokeje minulostí. Hráčům vrcholí suché přípravy a přesouvají se na led. První zkouška Draky čeká ve čtvrtek 6.8. v Havířově. Nebude to nic lehkého, jelikož soupeř nezahálel a jeho kádr se oproti loňské sezóně rozrostl nejen o extraligová jména. Draci do zápasu nastoupí teprve po čtyřech dnech na ledové ploše, takže je dost možné, že mužstvo vezme zápas spíše kondičně.

AZ Heimstaden Havířov

Konec minulé sezóny znamenalo 5. místo v tabulce a vyhlídky na play-off. Letos si ho určitě nebudou chtít nechat utéct. Nutno podotknout, že AZetu skončila suchá příprava už 17.7. a od 26.7. trénují na ledě. Teď k tomu hlavnímu, k hráčům! Havířov se sice musel po sezóně rozloučit s hráči jako je například Radek Veselý nebo nejproduktivnější forvard Jakub Kotala, ale nové útočné opory našel v extralize. Přesněji v Třinci. V týmu je Martin Adamský, který svými bohatými zkušenostmi z extraligy bude jistě pro Heimstaden přínosem a Roman Szturc, jenž hledá stálé zázemí. Dále přišla staronová tvář Antonín Bořuta. V sezóně 2018/19 již za Havířov nastupoval a stal se nejproduktivnějším obráncem týmu. Poslední posilou je prozatím Jiří Zdeněk. Bývalý kapitán Poruby.

Trenérem Havířova je zkušený Jiří Režnar. Toho si skalní fanoušci mohou pamatovat ze sezón 2008/2009 a 2009/2010, kde trénoval Draky jak ve druhé, tak i v první lize. Právě do Šumperka přišel z Havířova. Režnar v minulosti trénoval i Znojmo v EBEL lize či působil jako hlavní kouč v extralize na lavičce Opavy.

Soupiska:

Brankáři: Aleš Stezka, Matyáš Daňa, Marek Štipčák.

Obránci: Antonín Bořuta, Tomáš Dajčar, David Chroboček, Jaroslav Mrowiec, Alex Rašner, Ludvík Rutar, Vojtěch Ševěček.

Útočníci: Martin Adamský, Lukáš Bednář, Dominik Cihlář, Jozef Danielčák, Jakub Doktor, Jan Dvořák, Jan Maruna, Ondřej Procházka, Filip Seman, Roman Szturc, Jiří Zdeněk.

Havířov už na ledě nějaký čas trénuje (Foto: Vít Káňa)

Z kabiny Draků

Pro Šumperk byla loňská sezóna jako plavba po vlnách vítězství. A-tým po postupu do CHANCE ligy sice opustilo několik důležitých hráčů (Vachutka, Drtil, Sedlák). Na druhou stranu pár nadějných jmen Šumperk ulovil. A to nejen z českých vod. Z Ameriky se vrátil Stanislav Dosek a ze Slovenska zkusí štěstí Enrik Švec. Letos Draci spoléhají na dravé mládí. Prostor dostanou i hráči z extraligy juniorů (Krč, Věntus, Dudycha, Potočný). Z CHANCE ligy přišli Tadeáš Král a Martin Nepokoj. Tito muži budou základními kameny kádru. V brankovišti dostane šanci Martin Altrichter společně s Markem Peksou případně Daliborem Venoušem. Útočná síla Draků bude i nadále hodně stavět na jménech z minulé sezóny – Jaroš, Milfait, Krejčiřík nebo Spratek.

Soupiska:

Brankáři: Marek Peksa, Dalibor Venouš, Martin Altrichter.

Obránci: Petr Gewiese, Daniel Kabelka, Jakub Řezáč, Dominik Věntus, Štěpán Dudycha, Stanislav Dosek, Jiří Kališ, Martin Nepokoj, Adam Spálovský, Enrik Švec.

Útočníci: Tadeáš Jaroš, Jan Milfait, Vojtěch Krejčiřík, Daniel Spratek, Daniel Hroch, Adam Scheuter, Jakub Horký, David Haluza, Matěj Potočný, Tadeáš Král, Tomáš Krč, Jiří Uhlík.

V první lize to byly s Havířovem vždy tvrdé zápasy (Foto: Lubomír Hynek)

Obecné informace k utkání

Tento zápas bude mít omezenou kapacitu diváků. Podle posledního vyjádření na facebooku AZ Heimstaden Havířov by se mohlo zápasu zúčastnit 500 osob včetně obou mužstev a realizačních týmů. To znamená, že vstup do Gascontrol areny bude omezený a nelze garantovat, že se najdou volné vstupenky pro fanoušky Draků. Ovšem máme pro vás i dobrou zprávu. S největší pravděpodobností bude toto utkání vysíláno živě. Proto sledujte naše facebookové stránky, kam vám přineseme více informací o přenose. V případě, že se do Havířova stejně vydáte, doporučujeme sledovat stránky soupeře. Ty najdete zde.