MILAN OSTŘANSKÝ: Bobři se nevzdávali, ale závěr zápasu jsme zvládli uhlídat

Martin Schwarz, sobota 6.1.2018
Do nového kalendářního roku Draci ve středu nevykročili pravou nohou, když je na svém ledě zaskočila poslední Opava. Domácí zápas s Valašským Meziříčím ale pro svěřence kouče Pavla Hulvy dopadl mnohem lépe. Už ve 4. minutě zařídil změnu skóre útočník MILAN OSTŘANSKÝ. Během druhé dvacetiminutovky Šumperk přidal další dva zásahy, výhru 6:3 pečetil ofenzivně zdařilou třetí třetinou. Severomoravané tak potvrdili, že na svém kolbišti nemají problém pravidelně střílet pět a více gólů. „Neúspěch v Opavě nikdo nečekal, takže jsme dnes měli proti Bobrům velkou motivaci,“ hodnotil duel s Valachy třiadvacetiletý forvard.

Jak hodnotíte dnešní utkání s Valašským Meziříčím?
Myslím, že jsme to nakonec zvládli dobře. V první třetině nám tam spadl pouze jeden gól, ale po herní stránce jsme předvedli poctivý výkon. Potom už jsme si výsledek pohlídali a dali na domácím ledě zase šest branek, takže podle mě v pohodě. Znovu se nám podařilo ukázat, že chceme vyhrávat.

Měli jste po prohře s Opavou ještě větší motivaci zvítězit?
Samozřejmě. Neúspěch na ledě Slezanu nikdo nečekal, ani my sami. Tohle se nemělo stát. Museli jsme nezdar před svými fanoušky nějak odčinit, což se nakonec povedlo.

V čem vidíte hlavní příčinu neúspěchu při duelu proti Opavě?
Velkou roli hraje, že jsme na začátku sezóny nastoupili jen k samým venkovním zápasům, teď zase pro změnu hrajeme pořád doma, takže si potřebujeme zvyknout i na jiné stadiony. Když hrajete tak dlouho na svém ledě a najednou máte jet do Opavy, není to nic jednoduchého. Což nás pochopitelně neomlouvá. I když nechci Slezan podceňovat, jsou poslední tým tabulky a takovéto celky musíme porážet rozdílem třídy.

Takhle se dávají góly! Milan Ostřanský a jeho trefa z první třetiny

Mrzí prohra se Slezanem o to víc, že jste nevyužili šance stáhnout náskok Hodonína?
Je to tak. Kdybychom nad Opavou vyhráli, chybí nám teď na Drtiče jeden bod a v dohledné době je máme šanci předehnat, takhle to bude daleko těžší. Pořád se ale jedná jen o jednu prohru, chceme dál bojovat a usilovat o posun na druhé místo.

Ale zpátky ke klání s Valašským Meziříčím. Hosté ještě ve třetí třetině snížili na 2:5 a snažili se o dramatizaci. Povedlo se jim to, nebo už jen symbolicky dotahovali?
Určitě se nechtěli za žádnou cenu vzdát. Byli by hloupí, kdyby to ještě aspoň nezkusili. Ale myslím, že jsme si závěr pohlídali, i když do naší branky padly nějaké zbytečné góly. Nicméně konečný výsledek je 6:3, takže podle mě v pohodě.

Dnes jste dal hned na začátku první třetiny gól na 1:0, mohl byste ho popsat?
Kuba Lehečka mi nahrál puk a já jsem se najednou ocitl úplně sám před soupeřovým gólmanem. Pak jsem kotouč pověsil někam nad lapačku nebo nad rameno, bylo tam dost místa. Tak jsem to zkusil a padlo to tam.