Konec čekání! Draci vyráží do boje napříč republikou, kde změří své síly se Sokolovem

Konec čekání! Draci vyráží do boje napříč republikou, kde změří své síly se Sokolovem

Vanessa Vařeková, neděle 29.11.2020

Šumperský mančaft se po téměř dvou měsících vrací do zápasového tempa. Poslední mistrovské utkání odehráli Draci na domácím ledě 10. října proti Benátkám nad Jizerou. Na následujících pět týdnů se pak museli hráči vzdát veškerých sportovních aktivit z důvodu zavedení vládních opatření. Na ledovou plochu se šumperští vrátili teprve před dvěma týdny. Oficiální restart Chance ligy proběhl již 21. listopadu. Šumperk ale využil možnost pozdějšího startu, jelikož měl doposud odehráno větší množství zápasů. První utkání po vynucené pauze odehrají Draci v úterý 1. prosince na ledě dalekého Sokolova. Úvodní buly bude vhozeno v 18:00.

Sokolov má na svém kontě devět odehraných utkání a s patnácti body zatím drží 8. příčku. Na rozdíl od Draků, sokolovští měli již možnost nastoupit po pauze k mistrovskému utkání. To odehráli v sobotu 21. listopadu s Třebíčí. Utkání skončilo 1:3 a bodový zisk nakonec připadl soupeři. Sokolov ovšem do souboje nenastoupil v kompletní sestavě, protože někteří hráči měli z povinného předzápasového testování pozitivní výsledek. Z tohoto důvodu muselo dojít k odkladu dalších utkání.

Sokolovskou bránu hájí šestadvacetiletý odchovanec pražské Sparty, Jakub Neužil. Mezi tři tyče nastoupil ve třech případech a s úspěšností 93,10 % patří aktuálně k nejlepším gólmanům Chance ligy. Svými skvělými výkony si řekl o šanci v pražské Spartě, za kterou v letošním ročníku odchytal již čtyři utkání. Do třech utkání nastoupil také osmnáctiletý junior Oldřich Cichoň, který mimo jiné hájí barvy juniorské Sparty. Záda této dvojici pak kryje teprve sedmnáctiletý junior Patrik Hamrla a dvacetiletý Lukáš Kašpar.

Jakub Neužil patří mezi nejúspěšnější gólmany Chance ligy. Svými výkony dostal šanci i za pražskou Spartu. (Foto: Tomáš Bouda, hcsokolov.cz).

V obranných řadách nechybí jeden z největších tvrďáků Chance ligy, Petr Přindiš. Hráč, známý především díky svému plnovousu, patřil v uplynulém ročníku mezi nejvytíženější hráče. Největší posilou do defenzivy je zkušený Jan Pohl, který v loňské sezóně oblékal dres jihlavské Dukly. Z Kadaně pak dorazil talentovaný mladík Denis Zeman, který v uplynulém ročníků nasbíral ve 35 zápasech úctyhodných 13 bodů. Sokolov také počítá s pomocí partnerských klubů, kterými jsou HC Sparta Praha a HC Energie Karlovy Vary.

Ofenzívu posílil ostřílený kanonýr David Tůma, který se loni stal nejproduktivnějším útočníkem Vsetína. Další posilou je Martin Kadlec, jenž v uplynulém ročníku nasbíral neuvěřitelných 60 kanadských bodů v dresu Litoměřic. V Sokolově pokračuje šikovný centr Jaromír Kverka. Za zmínku stojí také devatenáctiletý talent Patrik Prymula, který se zapsal do paměti fanoušků především svým příjmením. Ovšem na ledě podává skvělé výkony a odměnou mu je čtvrté místo v kanadském bodování týmu.

Petr Přindiš patří k největším tvrďákům Chance ligy. (Foto: Tomáš Bouda, hcsokolov.cz)

Martin Sobotka před zápasem s Baníkem Sokolov: Jedeme po pauze uhrát dobrý výsledek

Svěřence Martina Sobotky čeká v pondělí povinné předzápasové testování. "Testy netěší nikoho z nás, ale bohužel je to součástí pravidel a musíme je dodržovat," prozradil trenér Draků. Další den pak čeká šumperský kádr dlouhá cesta napříč republikou do Sokolova. "Těžko říct, co od zápasu očekávat, Sokolov měl také dlouhou pauzu. Nicméně před sezónou jsem říkal, že je to tým, který se bude pohybovat nahoře, což se potvrzuje. My tam ale jedeme uhrát po pauze dobrý výsledek."

Ohledně odchodu Jakuba Řezáče se Martin Sobotka také vyjádřil. "Jakub Řezáč se rozhodl jít ve svém životě jinak, než sportovní cestou. Byl platným hráčem a moc mu tímto děkujeme, u nás bude mít dveře stále otevřené. Myslím si, že nový hráč Ondřej Ševčík by po něm mohl zalepit díru, tak uvidíme, jak se to povede v Sokolově."

Informace o utkání

Utkání začíná v úterý 1. prosince v 18 hodin. Sledovat jej můžete prostřednictvím textového přenosu na serveru onlajny.com. Pro majitele permanentek je možnost sledovat zdarma videopřenos na portálu hokejka.cz. V platnosti jsou stále stejné kódy, které fanoušci obdrželi již dříve. Pokud jste si o kód ještě nestihli zažádat, více informací o postupu naleznete ZDE.