Kdo se stal největší hvězdou sezóny podle vás? Hvězdy utkání 2019!

Kdo se stal největší hvězdou sezóny podle vás? Hvězdy utkání 2019!

Dominik Mihailescu, neděle 7.4.2019
Sezóna 2018/2019 je za námi. Po celou sezónu jste mohli na našich stránkách po každém domácím utkání dávat hlasy nejlepším hráčům těchto zápasů. My jsme je seřadili do několika kategorií a připravili shrnutí. Co se týče kategorií, ty jsou rozděleny následovně: Nejpočetnější hvězda utkání, Nejvíc umístění v TOP 3, Nejvíce hlasů v jednom zápase a nakonec i All star tým. Zajímavé výsledky naleznete pak již v článku.

NEJPOČETNĚJŠÍ HVĚZDA UTKÁNÍ - DMITRIJ VOROBJEV

V této kategorii zvítězil čtyřiadvacetiletý ruský útočník DMITRIJ VOROBJEV. Ten se podle vašeho hlasování stal hvězdou utkání celkem ve čtyřech případech. V posledním zápase proti Moravským Budějovicím obdržel nejvíce hlasů a jen těsně porazil brankáře Ondřeje Halodu. Ten se stal hvězdou ve třech případech, a kdyby obdržel v předchozím zápase o dva hlasy více, mohl by v této kategorii zvítězit.

Vorobjev přišel do kádru Šumperka z ruského celku CSK VVS Samara. V letošní základní části vstřelil 15 gólů a na 18 přihrál. Ve vyřazovací fázi dal v devíti zápasech dvě branky a na tři přihrál.

Konečné umístění:

1. Dmitrij Vorobjev (4x)

2. Ondřej Haloda (3x), Karel Plášek (3x)


Dmitrij Vorobjev vs. Havlíčkův Brod, foto: V. Václavková

NEJVÍC UMÍSTĚNÍ V TOP 3 - DMITRIJ VOROBJEV

V této kategorii se posuzuje nejvíce umístění na prvních třech místech. A stejně jako v první zvítězil DMITRIJ VOROBJEV. Ten se dostal do nejlepší trojky hned ve dvanácti připadech. Desetkrát se objevil na prvních třech místech Karel Plášek, šestkrát pak Ondřej Haloda.

Konečné umístění:

1. Dmitrij Vorobjev (12x)

2. Karel Plášek (10x)

3. Ondřej Haloda (6x)


Vorobjev před vhazováním, foto: V. Václavková

NEJVÍCE HLASŮ V JEDNOM ZÁPASE - MILAN OSTŘANSKÝ

Milan Ostřanský dokázal v zápase s Kopřivnicí vstřelit hattrick a získal od Vás za tento počin 49 hlasů. Šumperský útočník měl náskok před Antonovem s Pláškem neuvěřitelných 37 hlasů. Pro hráče Draků to byl první hattrick v seniorské kariéře.

Milan Ostřanský působí v Šumperku od sezóny 2015/2016. Odchovanec Olomouce nastoupil ve druhé lize v drese Šumperka ke 117 zápasům, v nich zaznamenal 63 bodů (31+32).

Konečné umístění:

1. Milan Ostřanský (49 hlasů, Šumperk - Kopřivnice 9:1)

2. Matěj Kristín (45 hlasů, Šumperk - Hodonín 5:1)

3. Matěj Kristín (42 hlasů, Šumperk - Val. Mez 3:0)

4. Dmitrij Vorobjev (38 hlasů, Šumperk - Opava 3:2)

5. Tomáš Sedlák (35 hlasů, Šumperk - Nový Jičín 5:4)


Ostřanský střílí hattrick, foto: V. Václavková

ALL STAR TEAM PODLE UMSÍTĚNÍ:

O. Haloda - Sedlák, Drtil - Plášek, Vorobjev, Čuřík


Vítězný vláček, foto: V. Václavková

Ondřej Haloda

Ondřej Haloda měl původně plnit dle předsezónních předpokladů roli dvojky. Po odchodu Matěje Kristína se postavil do branky jako jednička a podával skvělé výkony. Postupem času se s Patrikem Polívkou začali v brance střídat. Do karet mu pak v playoff nahrálo zranění Polívky, stal se pak ve vyřazovací části brankářem číslo jedna.

Tomáš Sedlák

Tomáš Sedlák před startem playoff řekl, že není spokojen s tím, jak boduje. Trenér Zavadil zkušenému šumperskému obránci nařídil defenzivní styl hry. I přesto se mu podařil nevídaný kousek. Jako bek vstřelil dva hattricky po sobě. To se naposledy podařilo hráči v dresu Šumperka před 45 lety.

Tomáš Drtil

Drtil se sice objevil v TOP3 pouze dvakrát, nicméně sedmnáctkrát jste jej nominovali. Šumperský odchovanec se vrátil po ročním působení v Havířově a do sestavy opět zapadl rychle. Drtil v letošní sezóně zaznamenal 28 bodů (11+17).

Karel Plášek

Navrátilec do šumperské sestavy předvedl letos bodovou smršť. Za 15 gólů a 25 asistencí si připsal 40 bodů v základní části. Playoff tolik povedené nebylo. V něm vstřelil Plášek "pouze" dva góly a na tři přihrál. Každopádně šumperský veterán patřil mezi nejlepší hráče dračího celku.

Dmitrij Vorobjev

Ruský útočník patřil mezi největší překvapení. Hned v prvním zápase proti Opavě se zapsal do paměti fanouškům, když vyrovnal zápas v 60. minutě. Forvard předvedl výbornou a sebevědomou práci s hokejkou. Šumperské publikum si ruského sympaťáka oblíbilo.

Jakub Čuřík

Čuřík patřil také mezi nejčastěji nominované hráče a uzavírá tak útočnou formaci All Star teamu hvězd. Třiatřicetiletý hráč si připsal dvacet šest bodů (8+18) v základní části. V playoff dal čtyři góly a na dva přihrál.

All Star team byl vypočítán podle nominací a umístění v TOP3.