Každý zápas je válka, musíme tam nechat srdíčko, je si vědom Tomáš Drtil

Vanessa Vařeková, Adam Kodet, pondělí 29.11.2021
Slibný začátek se smutným koncem. Tak by se dalo charakterizovat sobotní utkání se Sokolovem. Draci do utkání vstoupili skvěle. Už v 6. minutě vedli 2:0 zásluhou Martina Pěnčíka a Lukáše Žálčíka, na obou gólech se pak podílel nejvytíženější hráč Šumperka Tomáš Drtil. Jenomže v 15. minutě přišel zlomový moment. Hostující útočník ostře najel do šumperského gólmana, pro kterého zápas skončil. Otřesený Vojtěch Mokry nakonec skončil v nemocnici na pozorování. „Odstoupení Vojty bylo znát. Byli jsme naštvaní a myslím si, že jsme to měli i v hlavě. Vojta chytá opravdu suprově a hodně nám pomáhá. Samozřejmě, že nám pak chyběl,“ reagoval na zranění svého spoluhráče Drtil. Klíčový obránce s číslem třiapadesát dostává od trenérů obrovskou důvěru. Na ledové ploše průměrně stráví šestadvacet minut, právem je tak nejvytíženějším hráčem celé Chance ligy. V sobotním utkání odehrál téměř třicet minut, to je pořádná nálož. „Fyzicky se cítím dobře. Samozřejmě někdy je člověk zavařený, ale musí pořád jet. Jsem rád, že dostávám tolik šancí a prostoru.“