Karel Plášek se vrací do Šumperka

Karel Plášek se vrací do Šumperka

Redakce, úvodní foto: Zbyněk Zápotočný, hcdukla.cz, pondělí 30.4.2018
Draci Šumperk hlásí první posilu pro nadcházející sezónu. Do týmu se vrací Karel Plášek, který během pěti prvoligových sezón v Šumperku nasbíral téměř tři stovky startů a 175 kanadských bodů. Výborný bruslař v podhůří Jeseníků načne svoji devětadvacátou sezónu v mužském hokeji. Během své kariéry stačil nasbírat přes 700 startů v tuzemské nejvyšší soutěži, přes pětistovku jich potom přidal o patro níž. Jeho bilance ve třetí nejvyšší soutěži čítá 75 zápasů, 66 branek a 30 asistencí. Další milníky bude překonávat opět v dresu s drakem na hrudi.

Když Plášek opouštěl Šumperk, měl jeden velký hokejový sen, zahrát si se svým synem Karlem. Přání se mu splnilo ve druhé přerovské sezóně, když 4. ledna 2018 hostili Zubři tým z Litoměřic. Plášek mladší dva zásahy, Plášek starší jeden. Navíc, když v čase 32:34 dával Karel mladší svoji druhou branku v zápase, asistoval mu jeho otec. Pohádka se šťastným koncem.

Po skončení sezóny 2017/2018 Karel Plášek oznámil, že v Přerově končí a pokud bude hrát, bude to nejspíš ve 2. lize. Už tehdy bušily tamtamy zvěsti o návratu do Šumperka, kde našel azyl, když po 12 letech opouštěl znojemské Orly.

Zvěsti o návratu se nakonec potvrdily. Skvěle technicky vybavený hráč, který se k hokeji dostal přes krasobruslení, tak bude dál rozdávat radost v týmu Draků, přichází na hostování do konce sezóny 2018/2019.