Jsi Drak! Musíš bojovat!

Daniel Šváb, pátek 12.10.2007
Š u m p e r k - Týden utekl jako voda a šumperští Draci znovu nasedají do autobusu a vyráží směr Vysočina. Tentokrát jedou do Třebíče. Města, jímž protéká řeka Jihlava, kde můžeme navštívit starobylé židovské město či baziliku svatého Prokopa, což jsou památky zapsané na seznamu světového dědictví UNESCO, nebo Karlovo náměstí, které je jedním z největších náměstí v České republice. Ideální místo pro víkendový výlet. Ne však pro Draky! Ti jedou pro veledůležité tři body! Draci musí vyhrát a dohnat ztrátu, která začíná být propastná. Věřme, že se jim na čtvrtý pokus podaří Třebíč porazit.

Krize, smutek, zklamání…

Poslední zápas s Havířovem se nevyvíjel tak nepříznivě jako s Ostravou. První třetina skončila bez branek. Skóre otevřel až ve 24. minutě havířovský Škoda, který proměnil trestné střílení, a bylo to 0:1. Výsledek se měnil za 12 minut. Dušan Bařica střelou pod víko vyrovnal a Draci mohli opět doufat ve druhé vítězství. Šumperské střely mířily přesně. Nikoliv však do brány, ale do tyčí. Ve třetí třetině ale přišel druhý gól Havířova a z toho už se Draci nevzpamatovali. Devatenáct vteřin před koncem utkání při hře bez brankáře Šumperk inkasoval ještě třetí branku z hole Veleckého. To byl definitivní konec všem nadějím. Draci byli sice lepším týmem, ale body doma neudržely, ty putují do Havířova.

Horáci z Třebíče

Tak, jak již mnohokrát, nás čeká souboj sedmého týmu s osmým. Třebíč sice porazila v posledním utkání v Porubě místní klub Sareza Ostrava, ale v tabulce jí patří až sedmé místo. Draci se s tímto soupeřem utkali třikrát. Dva zápasy odehráli v rámci přípravy a jeden již naostro o body. Ani jedno utkání bohužel neskončilo pro Draky příznivě. Ti budou moci na ledě Horácké Slávie zkusit prolomit tuto černou sérii a porazit jak Slavii, tak i své střelecké trápení. V barvách Třebíče se opět objeví obávaní střelci, mezi než bezpochyby patří Lubor Dibelka, Michal Oliverius, Milan Přibyl, a také David Dolníček, kterému se proti Šumperku daří. Strážcem třebíčské svatyně by měl být exliberecký Michal Nedvídek, který odchytal vítězné utkání v Šumperku. Ač je Třebíč momentálně v tabulce druhým nejhorším týmem skupiny Východ, trenéra má na rozdíl od některých mužstev, která se v této pozici také ocitla, stále stejného. Je jím Josef Horešovský.

Odkazy

Online přenos

Sobotní podvečer nabídne opět on-line přenos. Tentokráte ze stadionu v Třebíči. Pro ty z Vás, kteří nemohou být na utkání osobně je připraven on-line komentář zde.