Jedenáct sezón fotografky Věry Václavkové

Jedenáct sezón fotografky Věry Václavkové

Věra Václavková, sobota 17.10.2020
Jedenáct sezón u Draků. Přesně takto dlouho působí v rámci redakce webu fotografka Věra Václavková. Její fotky doprovází prakticky kterýkoliv článek u nás na webu. V roce 2019 získala od firmy eSports ocenění Fotograf roku. Právě teď ve volném období pro Vás připravila sérii fotografii, které se jí podařilo blýsknout v rámci jedenácti sezón. V netradičním článku, který se skládá z obrázků, najdete i komentáře Věry. Třeba se na nějaké fotce najdete i vy.

Výběr s komentářem

1. Moje tak nějak úplně první použitelná fotografie :) pořízená při tréninku - Martin Ambruz 23.7. 2009.

2. Přátelské utkání proti Opavě. Ze srpna roku 2009. Pokud se tam poznáváte, je to moc dobře. Za ty roky jste se nezměnili :).

3. Jakub Hulva zanechal u Draků určitě nějakou stopu. Za bránou jihlavského gólmana můžete vidět radujícího se Tomáše Sedláka :).

4. Na fanoušky Vrchlabí mám dobré vzpomínky. Nahoře je vidět pán , který je bokem k mému hledáčku a zkoumá něco v rukou. Je to kolega/kamarád, fotograf, tehdy právě Vrchlabí. Tak snad se letos potkáme, i když už pro ně nefotí.

5. V roce 2010 hráli Draci proti Znojmu. Za které nastoupil i Karel Plášek. Drakům hodně známý útočník. Za Draky tehdy nastoupil Lubomír Vosátko.

6. Tohle není mnou pořízená fotografie. Je Jardy Svobody, našeho bývalého šéfa. Tady udělám výjimku a zavzpomínám na již zesnulého Davida Benedikta. Při tréninku upravuje výstroj Markovi Peksovi.

7. Všechna chorea, která se na našem zimním stadionu objevila, byla velmi povedená. Pro mě bylo ale TOP tohle.

8. Na gólmana Tomáše Štůralu mám zajímavé vzpomínky. Žádné osobní, ale spíš pracovní. V zápasu proti Českým Budějovicím jsem byla postavena před hotovou věc a musela odkomentovat video přenos zápasu z našeho zimního stadionu. No řeknu vám, žádná sláva. Párkrát jsem ho chudáka přejmenovala na Šťůralu a na talíři to měla ještě pěkně dlouho :)

9. Pár let probíhala mezi fanoušky anketa o nejoblíbenějšího hráče pořádaná fanklubem Drafans. Za první místo byl velký plyšový slon. Nejvíce jich nasbíral Aleš Holík.

10. Zajímavá fotka, ale nepamatuji si na ni :) Každopádně byla pořízená v zápasu proti Havlíčkovu Brodu, podle stojícího hráče vedle šumperského gólmana.

11. Ten pán, Radek Vokál, sem tam vypomohl s psaním onlajnů. Byl to i zaměstnanec na plný úvazek pro firmu eSports. Ta má na starost náš web. Ale hlavně, byl to můj kamarád, soused. A jeho děti perfektní parťáci na blbosti venku.

12. To by vám řekli Drafani, jaký účel měla hlava prasete na střídačce hostů. Já si to už nepamatuji :) Ale aby se někdy tato hlava objevila na hokejovém zápase… To není jen tak :)

13. Brankář Miroslav Svoboda ve mně zanechal příjemný pocit. A to z toho, že si v té době na nic nehrál. Byl to normální kluk, se kterým se dalo normálně popovídat a hlavně uměl naslouchat. Což umí málokdo.

14. S touto fotkou jsem si vyhrála. Myslím, že se povedla. Jen „Vondra“ mohl tu šálu držet trošku lépe, né tak napnutou. Určitě slýcháte pokřik: „už jéé to tak, si ožráálýý Drak, dej si ruma z vajgaru…“ Je to jeho dílo.

15. Hráli jsme o udržení v první lize. Rozhodující zápas proti Mostu. Ale hraný v Litvínově. Cestu tam si pamatuji. Moc se nefandilo, jen přemýšlelo o tom, co bude dál. Sezony před tím byly postupové, sestupové a zase postupové. No nic moc. Bohužel jsme opět sestoupili.

16. Ještě než se zrekonstruoval zimní stadion, tak v létě vypadal hokej takto. Kolikrát se musel zápas přeložit na jiný termín. V tomto případě tomu tak bylo.

17. Ta se mi prostě líbí :) Jediný, kdo u Draků ještě funguje, je ten malý uprostřed. Nyní kustod Radek Fischer.

18. Kvalitou špatná fotka. Ale na pohled zajímavá. Nestává se často, že by helma letěla pod tímto úhlem, a tak daleko.

19. Tomáš Sedlák si vysloužil dres, na kterém bylo napsáno 500. Jde o jeho pětistý zápas za Draky. To znamená, že šumperský zimní stadion musel znát jako svoje ponožky :)

20. Trenér Martin Janeček zanechal v Šumperku vzpomínky na dobré časy. Na fotografii ještě jako trenér hostů a to Opavy. Ze Šumperka odešel do prvoligové Poruby.

21. Jakub Čuřík v dresu na podporu hasičům. Draci v nich odehráli dva zápasy a to se Žďárem nad Sázavou. Tahle fotka ze hry je nejpovedenější.

22. Na ledě se nedávno objevili Draci, kteří hráli před dvaceti lety. Pamatuji si z tehdejší doby Petra Šakarova. Malého a rychlého útočníka, který uměl dávat góly. Na fotografii Petr Šakarov po dvaceti letech.

23. Haluzová fotka :)

24. Povedená fotografie, kde je vidět výměna názorů trenérů. Sice o přestávce, ale i tak se to moc často nestává. I když ve druhé lize je možné všechno :) Richard Cachnín za Havlíčkův Brod a Martin Janeček za Šumperk

25. Před Vánoci roku 2019. To se koronavir pohyboval ještě někde v Číně. Draci měli našlápnuto tak dobře, jak dlouho ne. Ani ta vánoční pauza je poté nevyvedla z tempa.

26. Máme tady ale i smutnější věci. Miloš Říha navštívil šumperský zimní stadion před pár měsíci. Pokud měl zdravotní problémy, tak je na sobě nedával znát. Tehdy vysmátý pán tu mezi námi není.

27. Ani desky nepomohly :).