Jeden z klíčových zápasů základní části je tady

Jeden z klíčových zápasů základní části je tady

Tomáš Ostřanský, sobota 10.2.2018
V rámci čtyřiačtyřicátého kola zajíždí Draci na led ostravské Poruby. Vzhledem k boji o druhou příčku tabulky jde o poměrně zásadní utkání, neboť právě body z Ostravy mohou být v konečném účtování klíčové. Drakům jde rovněž o ukončení několikaměsíčního bodového půstu na venkovních kluzištích, což může být výraznou vzpruhou před boji v playoff, které se blíží mílovými kroky. Pokud se chystáte naši družinu podpořit, vězte, že utkání začíná v sobotu 10. února v 17 hodin.

Zatímco doma se Drakům pořád nebývale daří, vždyť neprohráli již 8 zápasů za sebou, tak venku je to stále stejná a smutná písnička. Šest utkání bez bodu, to je přesně ten důvod, proč Draci setrvávají na třetím místě tabulky. Pokud chce Zavadilova skvadra pomýšlet na skutečný týmový úspěch, je načase se tohoto mindráku zbavit. Z hlediska sebevědomí je potom nasnadě, že bodový import ze hřiště lídra tabulky je to pravé ořechové. Na druhou stranu, pokud se podíváme do statistik, hokejisté Poruby se z Draků nemusí třást strachy. Vždyť v letošní sezóně, včetně přípravných duelů, prohráli borci ze Šumperka v RT TORAX aréně všech pět zápasů.

Tým Poruby bodově táhne Jiří Zdeněk, který má na koně 45 kanadských bodů za 20 gólů a 25 přihrávek, následovaný Vladimírem Lukou se 44 body za 23 branek a 21 asistencí. Šumperk naproti tomu táhne Jiří Půhoný, který nastřádal už 59 kanadských bodů za 25 vstřelených branek a 34 asistencí. Následuje dvojice pětačtyřicetibodových borců Daniel Vachutka (18 branek a 27 přihrávek) s Michalem Vymazalem (11 branek a 34 asistencí). V bráně Poruby kraluje exšumperský Hynek Kůdela, jehož gólový průměr činí 2,65 obdržených branek na zápas. Vlastimil Lakosil, brankářská jednička Šumperka, chytá s průměrem 2,22 inkasovaných branek.

HC RT TORAX Poruba 2011 - Draci Šumperk

středa 10. 2. od 17:00 hodin | RT TORAX aréna | Ostrava
vstupné: 50 Kč
textový přenos: onlajny.com

Sestavy z posledních utkání

Poruba: Kůdela (Kubáň) – Dresler, Janota, Fišera, Hriciow, Adam, Slavík M., Kaluža, Puškár – Ballner, Haas, Káňa J., Luka, Švarc, Finsterle, Zachar, Jaroš, Fojtík, Nestrašil, Ollender, Káňa T.
Šumperk: Lakosil (Svoboda) – Schejbal, Šťáva, Ďurkáč, Bažant, Řezáč, Sedlák – Kovařík, Hroch, Lehečka, Vachutka, Müller, Králík, Půhoný, Fischer, Vymazal, Cink, Ostřanský.