Je tu derby! Šumperk v prvním domácím zápase vyzve Přerov

Je tu derby! Šumperk v prvním domácím zápase vyzve Přerov

Vanessa Vařeková, úterý 14.9.2021
Šumperští hokejisté začali novou sezónu Chance ligy, pro mnohé, velkým překvapením. Los soutěže nebyl k Drakům moc přívětivý a hned v prvním kole jim naordinoval těžké utkání s Porubou, která stabilně patří mezi favority soutěže. V utkání rozhodovaly maličkosti a byli to právě Draci, kteří se nakonec radovali z vítězství po samostatných nájezdech. O zisk dalších bodů budou tentokrát bojovat na domácí půdě. A nebude to ledajaký zápas. Šumperští fanoušci se totiž mohou těšit na krajské derby! Do podhůří Jeseníků přijede HC ZUBR Přerov. Souboj Draků se Zubry začíná ve středu 15. září v 18:00. Pravidla vstupu na stadion najdete v článku.

HC ZUBR Přerov

Přerov byl v uplynulé sezóně považován za černého koně soutěže, což se i potvrdilo. Zubři obsadili po základní části parádní 3. místo, jež jim zajistilo přímý postup do play off. Hned ve čtvrtfinále, ale narazili. Do cesty se jim postavila Poruba, která si šla jednoznačně pro postup. V nové sezóně by měl Přerov opět patřit mezi prvoligovou špičku, předpoklady k tomu rozhodně má.

S přípravou mohou být Zubři spokojeni. Z osmi utkání utrpěli porážku pouze ve třech případech. Nutno podotknout, že všechny tři zápasy prohráli na domácím ledě. Nejprve si Přerov neporadil s Frýdkem-Místkem, následně byli nad jejich síly šumperští Draci a Liptovský Mikuláš. Přerované také v rámci přípravy odehráli tradiční ZUBR CUP, kterého se letos zúčastnily týmy z Havířova, Nitry a ze Zlína. Turnaj nakonec ovládl domácí celek, jehož úspěšnost byla stoprocentní. V sobotu 11. září odstartoval nový ročník Chance ligy, v němž Přerov vynuloval Kolín a získal tak první tři body do tabulky.

Zápasy s Přerovem tradičně patří mezi vyhrocenější nejen na ledě, ale i v publiku (Foto: Věra Václavková).

Brankáři

Třetí sezónu v modrožlutém dresu přidá devětadvacetiletý gólman Michael Petrásek. Odchovanec ústeckého hokeje posbíral mnoho zkušeností v extraligovém Litvínově. Tyto zkušenosti může dále předat svému mladšímu parťákovi, kterým je devatenáctiletý talent Michal Postava. Postava zazářil už v minulé sezóně. Za Přerov sice odchytal pouze šest zápasů, ovšem jeho úspěšnost zákroků činila přes 94 %. Za juniorku Komety nastoupil sedmkrát s úspěšností přes 93 %. Odměnou za skvělé výkony pak byla nominace do národního týmu dvacítek.

Obránci

Do přerovské defenzivy se po krátké štaci v anglickém Sheffieldu vrátil jeden z nejlepších beků ligy, Josef Hrabal. Jak dlouho v Přerově zůstane je ovšem otázka, jelikož smlouvu podepsal zatím pouze do října. Zpátky v Přerově je také šestadvacetiletý Robert Černý a čtyřiadvacetiletý Jakub Kubeš. Oba v loňské sezóně hájili barvy Vítkovic. Z Prostějova Zubři získali nadějného obránce Františka Hrdinku. Je mu teprve třiadvacet let, ale zkušeností už má na rozdávání. Kromě zahraničního angažmá ve Švédsku si také stihl vyzkoušet českou nejvyšší soutěž za Mladou Boleslav. Obranné řady ještě doplnil Ondřej Ševčík, jenž v minulé sezóně oblékal dres Šumperka.

V loňské sezóně oblékal dres Draků. Barvy sice nezměnil, mužstvo ale ano. Ondřej Ševčík zkouší štěstí v Přerově. (Foto: Věra Václavková).

Útočníci

I letos uvidíme na soupisce Zubrů elitního centra první formace Romana Pšurného, který tak na Hané přidá v pořadí již sedmou sezónu. V Přerově dále pokračuje odchovanec pražské Slavie, zkušený útočník Tomáš Doležal. Další sezónu v modrožlutém dresu přidá dvaadvacetiletý Jan Süss. Největší posilou v útočných řadách je bezesporu Jakub Herman. Forvard s bohatými extraligovými zkušenostmi prožil smolný rok ve Zlíně. Vinou dlouhodobějšího zranění odehrál za Berany pouze osmadvacet utkání. A právě zranění bylo nejspíš jedním z aspektů, proč se se Zlínem nedomluvil na nové smlouvě. Po sezóně v Pardubicích, respektive ve Vrchlabí, se do známého prostředí vrátil Matouš Kratochvil, jenž umí rozhodovat zápasy. Návrat k Zubrům ohlásil po čtyřech sezónách Tadeáš Král, kterého mají šumperští fanoušci živě v paměti coby hráče Draků. Přerovský útok bude zajímavý zejména pro komentátory. V jednom mužstvu se nám totiž sešla hned trojice útočníků se stejným příjmením, jsou jimi Jakub Svoboda, Jan Svoboda a Matěj Svoboda.

Jakub Herman po dlouhých letech opustil Tipsport extraligu a vrátil se do rodného Přerova. V Chance lize by měl patřit k nejvýraznějším postavám (Foto: Jan Gebauer, hokejprerov.cz).

Pravidla vstupu na stadion:

Stále platí stejná pravidla pro vstup do Škoda arény. Je povinné mít antigenní test (ne starší než 72 hodin), případně PCR test (ne starší než 7 dnů). Testy je potřeba mít z certifikovaných laboratoří. Samotesty či testy z práce nejsou platné.

V případě, že máte 14 dnů po první dávce u jednodávkových vakcín nebo po druhé u dvoudávkových vakcín, tak se na vás pravidla testu nevztahují a na stadion můžete vstoupit.

INFORMACE O UTKÁNÍ

Termín utkání: středa, 15. září, 18:00

Místo utkání: ŠKODA Aréna Šumperk

Textový přenos: Onlajny.com

Video přenos: Hokejka.cz, Chance.cz