Je to tu! Draci proti Slavii vyjedou na led ve speciálních retro dresech

Je to tu! Draci proti Slavii vyjedou na led ve speciálních retro dresech

Vanessa Vařeková, pátek 18.11.2022
Šumperští hokejisté odehráli během tří dnů hned dvě krajská derby. V poslední době jsou tyto atraktivní bitvy charakteristické velkou vyrovnaností, což se potvrdilo i nyní. Jak zápas s Prostějovem, tak následující bitva s Přerovem nepoznala vítěze v základní hrací době. Na řadu tedy muselo přijít pětiminutové prodloužení, které nakonec v obou případech dopadlo šťastněji pro soupeře. Draci tak aktuálně čítají čtyři porážky v řadě. Aby se ale mohli posunout tabulkou o něco výše, musí v následujícím střetnutí za každou cenu bodovat. To se uskuteční v sobotu 19. listopadu na ledě šumperské ŠKODA arény, kde se svěřenci Lukáše Majera střetnou se sousedním týmem v tabulce, kterým je HC Slavia Praha. Jak jsme vás již dříve informovali, toto klání nebude jen tak ledajaké. Dračí letka totiž do něj nastoupí ve speciálních retro dresech ku příležitosti padesátiletého výročí od prvního zápasu ve druhé nejvyšší soutěži. Slavnostní buly, které vhodí bývalý ředitel Vápenky Vitošov, pan Petr Hrbek, je naplánováno na 17:00.
SKUPINA ČEZ

Sešívaní se letos obrovsky trápí, k výraznému zlepšení zatím nepomohla ani změna trenéra

Takový vstup do nové sezóny si pražský klub určitě nepředstavoval. Tradiční účastník Chance ligy se doposud vyskytoval spíše v horní polovině tabulky, letos je tomu ovšem jinak. Pražané se neskutečně trápí, přičemž chvíli dokonce obývali úplný chvost tabulky. Trýznivé výsledky mužstva tak nedaly vedení klubu jinou možnost než sáhnout k odvolání hlavního kouče Jiřího Vebera. Jeho post nakonec převzal dosavadní asistent trenéra Litoměřic, Daniel Tvrzník. Sešívaní se sice pod vedením nového kouče ze dna odlepili, ale k výraznému posunu zatím nedošlo. Pod Tvrzníkovou taktovkou vyhráli pouze čtyři utkání z devíti a s celkovým ziskem 25 bodů se momentálně nachází na nelichotivé 12. příčce. Jejich nejbližším pronásledovatelem jsou právě šumperští Draci, kteří na Slavii ztrácí pouhé dva body. V sobotním utkání se tak fanoušci mohou těšit na tvrdý souboj o každý bod.

Draci proti Slavii nastoupí ve speciálních retro dresech na počest padesátiletého výročí od prvního utkání ve druhé nejvyšší soutěži. (Foto: Ladislav Lichner)

Kapitán Tomáš Knotek jde příkladem a táhne týmovou produktivitu

Slávistické hokejisty letos trápí především přesná koncovka. V jednadvaceti zápasech vstřelili pouhých 46 gólů, hůře na tom pak je už jen pardubická rezerva. Lídrem Slavie není nikdo jiný než její kapitán Tomáš Knotek, jenž nasbíral celkem 18 bodů (7+11). Se sedmi góly a jedenácti asistencemi je zkušený útočník nejlepším střelcem a současně nejlepším nahrávačem týmu. Hned za ním se se 12 body (6+6) nachází dvaadvacetiletý Robin Všetečka. Trojici nejproduktivnějších hráčů pak uzavírá teprve dvacetiletý obránce Karel Klikorka, který vstřelil dva góly a na dalších osm nahrával. V kategorii plus/mínus si nejlépe vede zkušený slávistický odchovanec Jindřich Barák, jenž byl na ledě přítomen hned u devíti vstřelených gólů a jen u čtyř inkasovaných. Nejvytíženějším hráčem Sešívaných je extraligový obránce Vladimír Roth, který do hlavního města zavítal na měsíční hostování z Třince, aby se mohl po zranění pořádně rozehrát. Na ledové ploše stráví v průměru přes 20 minut.

Kapitán jde svým spoluhráčům příkladem. Tomáš Knotek vévodí týmovým statistikám. (Foto: Karel Švec, hc-slavia.cz)

Tři čistá konta a téměř 92% úspěšnost zákroků. Roman Málek v bráně čaruje

Post brankářské jedničky Slavie je od samého začátku obsazen. Trenéři vkládají velkou důvěru do rukou jednadvacetiletého gólmana Romana Málka, a tento tah se jim evidentně vyplácí, i když to možná tak úplně nevypadá. Málek mezi třemi tyčemi doslova čaruje, přestože to mnohdy nemá zrovna jednoduché. Sice si během devatenácti zápasů připsal jenom osm vítězství a celkem jedenáct porážek, přesto si drží solidní průměr 2,35 branek na zápas a s úspěšností zákroků 91,91 % patří mezi deset nejlepších brankářů Chance ligy. Pyšnit se rovněž může třemi čistými konty, přičemž stejný počet vychytaných nul má na svém kontě už jen třebíčský Pavel Jekel. V případě potřeby jsou trenérům k dispozici další dva gólmani, osmnáctiletý Tomáš Volevecký a devatenáctiletý juniorský reprezentant Michal Pittr.

Roman Málek si letos stihl připsat už tři čistá konta. (Foto: Karel Švec, hc-slavia.cz)

Informace pro hostující fanoušky

Pro hostující fanoušky je vstup povolen bez viditelných symbolů a příslušnosti ke klubu (dres, šály, čepice apod.) Vlivem rekonstrukce Škody arény a stavebních dispozic je sektor hostů zrušen. O tomto opatření byly všechny kluby a svaz informovány.

Informace o utkání

Termín utkání: sobota, 19. listopadu, 17:00

Místo utkání: ŠKODA aréna Šumperk

Textový přenos: Onlajny.com

Video přenos: Hokejka.cz, Chance.cz