Je to nepříjemné, když se po našem gólu fanoušci neradují, říká Král

Je to nepříjemné, když se po našem gólu fanoušci neradují, říká Král

Dominik Mihailescu, čtvrtek 8.10.2020
Šumperští hokejisté zvítězili v rámci devátého kola na ledě Prostějova 4:3. Draci se dokázali v zápase dostat do vedení o tři góly, nicméně výběr Jiřího Šejby v závěru utkání snížil. Rozhodující gól tak připadl na útočníka Parsu TADEÁŠE KRÁLE, který tím přidal druhou branku v aktuální sezóně. „My prostě umíme hrát týmově a to jsme ukázali i v tomto zápase,“ řekla šumperská devadesát šestka o duelu. Ostatně o týmové práci vypovídá i morálka v týmu. Ta byla i přes počáteční klopýtání Šumperka v Chance lize na vysoké úrovni.

Po každém zápase si hráči v šatně předávají kapitánskou čepici pro nejlepšího hráče zápasu. Od Marka Peksy, který byl vyhlášen hvězdou po duelu s Frýdkem-Místkem, jí převzal Tadeáš Král. Ten si po obdržení tohoto ocenění od spoluhráčů vysloužil bouřlivý potlesk. Utkání ale podle něj rozhodně snadné nebylo. „Za body v Prostějově jsme rádi. Konec zápasu byl ale velice těžký. Bohužel jsme se dostali do čtyř, takže se toho soupeř snažil využít. Nicméně ve finále jsme o to víc rádi, že jsme to jako tým udrželi, a že si odvážíme odtud vítězství,“ zhodnotil zápas rodák z Blanska.

Na kontě má šumperský útočník čtyři body (Foto: Věra Václavková).

Už od začátku duelu Draci ukazovali, že budou pro domácí celek velice nepříjemným soupeřem. A vypadalo to, že mančaft trenéra Sobotky bude schopen navázat na velice povedené utkání s rysi. „My prostě umíme hrát týmově a to jsme ukázali i v tomto zápase. Nejdůležitější v duelu s Jestřáby bylo to, že jsme měli skvělý vstup do třetiny,“ myslí si o úspěchu útočník Šumperka. Vedení o tři branky vypadalo necelé tři minuty před koncem jako nedotknutelné, ale hokej je nevyzpytatelný sport. Prostějov posbíral poslední síly a dokázal přidat dva góly. „Co se týče závěru utkání, nemyslím si, že bychom třeba polevili. Soupeři se podařilo vstřelit branku a to si myslím, že je hodně nakoplo. Jejich tým začal šlapat, chodili víc do branky, ale my jsme si to nakonec pohlídali.“

Hráči z tohoto vítězství měli bezpochyby radost. Co jim ovšem pocit vítězství kazilo bylo to, že na Zimním stadionu v Prostějově nebyl přítomen nikdo z fanoušků. “Já už jsem hrál před prázdným zimákem loni a není to nic příjemného. Člověk se snaží na to v zápase nemyslet. Ale jak říkám, není to nic příjemného, když vás během zápasu nikdo nepovzbuzuje a nebo se neraduje, když dáte gól,“ zasteskl si po příznivcích Král. Na druhou stránku, fanoušci jsou něco jako šestý hráč. A tomu drtivému náporu v závěru utkání ze strany Jestřábů, by mohli ještě více pomoci. “V Prostějově měli vždycky bouřlivé diváky, takže bych to možná bral i jako určitou výhodu pro nás, že tu byl klid,“ přiznal čtyřiadvacetiletý forvard.

Král byl jeden z prvních hráčů, kteří letos do Šumperka dorazili (Foto: Věra Václavková).

Další zápas odehrají šumperští hokejisté proti Benátkám nad Jizerou. V domácím prostředí bývají hráči vždy jistější. Otázkou je, jak se bude hrát Parsu právě bez příznivců Draků. Co se týče ale průběhu hry, předpovídá Král jasně. “Benátky mají stejně mladý mančaft jako my. Nebude to určitě nic jednoduchého, budou hodně rychle bruslit. Nicméně já věřím, že pokud budeme hrát stejně jako jsme hráli doteď, tak i v tom dalším zápase můžeme uspět.“ Tak uvidíme, jestli bude v předpovědích stejně úspěšný jako již legendární věštkyně Jolanda. Pravdu zjistíme v sobotu.