Jaromír Jágr v Šumperku: Nevím, jestli bude někdy český hokej lepší

Jaromír Jágr v Šumperku: Nevím, jestli bude někdy český hokej lepší

Dominik Mihailescu, sobota 6.3.2021
Těžko byste hledali větší legendu, která objíždí české zimní stadiony. Jaromír Jágr stále hraje hokej a pomáhá dostat své Kladno do extraligy. Tentokrát zamířil i do Škoda arény, kde se Draci utkali s Rytíři. Bývalý hráč Pittsburghu Penguins či Washingtonu Capitals poskytl našemu webu krátký exkluzivní rozhovor. V něm mimochodem prozradil, jestli někdy hrál v Šumperku či plánuje po skončení kariéry vést český hokej nebo se věnovat trenérství.

Byl jste už někdy u nás v Šumperku?

To si nepamatuji. Posledních třicet let určitě ne a jestli jsem jako dítě přijel na nějaký turnaj, to si nejsem jistý.

Jaromír Jágr před utkáním s Draky (Foto: Věra Václavková).

Jste spokojený s aktuálním umístěním Kladna v tabulce?

Uvidíme po dnešním zápase. Pokud vyhrajeme, tak skončíme první, což byl náš cíl. Samozřejmě nikdo nevěděl, jak se bude vyvíjet situace s koronavirem, takže jsme se báli, že by se mohla uzavřít soutěž. Nicméně jsme rádi, že jsme mohli splnit cíl – vyhrát základní část. A pak, když se nic nestane, se připravit na play-off.

Budete chtít v budoucnu vést český hokej, nebo by vás spíše bavilo trenérství?

Těžko se to popisuje. Momentálně se v Kladně více považuji za manažera a trenéra než hráče. Jinak co se týče mé pozice v českém hokeji, tak tam by byla moje odpověď asi na deset minut. Každopádně si myslím, že to není o jednom člověku. Sám nemůžete nic změnit. Je potřeba, aby ostatní, kteří jsou na něj navázaní, věřili a respektovali to, co on říká. Bohužel momentálně tomu tak v Česku není. Chybí tady osobnost a každý má tak jiný názor. Takže v tomhle případě nevím, jestli je z této situace nějaké východisko a budeme někdy lepší v našem hokeji.

Povšimněte si prstenu pro vítěze Stanleyova poháru (Foto: Věra Václavková).

Jak budete reagovat, pokud by Kladno nesplnilo hlavní cíl a nepostoupilo by do extraligy?

Zatím si to nepřipouštím. Byla by to pro nás samozřejmě těžká situace a sám zatím nevím, jak bych se s ní případně vypořádal a co by bylo případně s klubem. Ale zatím je o tom zbytečné mluvit, všechno je ještě před námi.