Hráčům chci nabídnout první ligu, říká Vladimír Velčovský

Hráčům chci nabídnout první ligu, říká Vladimír Velčovský

Dominik Mihailescu, sobota 11.4.2020
Na Velký pátek rozhodl Český svaz ledního hokeje, že Šumperk, Vrchlabí a Kolín mají právo účasti v první hokejové lize. Drakům se tak naskytla možnost podívat se po čtyřech letech do druhé nejvyšší soutěže. Účast v Chance lize ale není povinná, a tak na řadu přišla důležitá otázka. Bude mít Šumperk zájem? Vladimír Velčovský, prezident klubu, ovšem vyjádřil přesvědčení, že by všechno mělo klapnout a do města z podhůří Jeseníků by mohly jezdit mančafty jako Slavie, Vsetín, Kladno, Prostějov nebo Přerov.

Český svaz ledního hokeje napsal ve své zprávě, že kluby se musí do soutěže přihlásit 22. května. „Do té doby bude potřeba také zaplatit startovné,“ řekl Velčovský. „Já jsem ovšem vnitřně přesvědčený, že na 99 procent tuto přihlášku podáme a první liga se v Šumperku hrát bude.“

Nejdůležitější činností bude ovšem sehnat sponzory, a to bývá v předsezónní části vždy největší oříšek. Vladimír Velčovský je ale přesvědčený, že pro budoucí partnery může být prestižní Chance liga, do které možná nastoupí i legendární útočník Jaromír Jágr, velké lákadlo. „Pevně věřím, že se k tomu sponzoři postaví kladně. Já půjdu za budoucími i současnými partnery zkrátka s tím cílem, že první ligu hrát budeme,“ řekl prezident klubu.

Po 22. květnu také Český svaz ledního hokeje rozhodne o systému soutěže. Ve zprávě, kterou vydal, se píše, že v sezóně 2021/2022 bude v první hokejové lize působit dohromady 16 týmu. To by znamenalo, v případě plného počtu, tedy, že se přihlásí všechny mančafty, že by do nižší soutěže sestupovali rovnou tři týmy. „My bychom v každém případě chtěli první ligu udržet. Konkurence by byla s devatenácti týmy veliká, ale proto bych rád s budoucím trenérem poskládal tým, který by zvládl s přehledem tuto soutěž udržet,“ oznámil šéf Draků.

Právě složení týmu je velkou výzvou pro trenéra. Šumperk ovšem před nedávnem přišel o kouče, za kterým šla velká míra úspěchu v letošní sezóně. Martin Janeček přijal nabídka ostravské Poruby, a tak se na střídačce Draků uvolnilo místo lodivoda. „V současné chvíli mám na stole seznam devíti trenérů. Výběr je opravdu velký, ale do měsíce bych se rád rozhodl, kdo místo zaplní,“ konstatoval Velčovský s jistotou v hlase.

Otázkou také zůstává, jak by to bylo s hráčským složením. „Myslím si, že je dobře, že nám Český svaz ledního hokeje dál čas až do 22. května. Tento termín je opravdu důležitý, jak ve vyjednávání se sponzory, tak i k budování kádru.“ Velčovskému po důležitém oznámení svazu nepřestal zvonit telefon. „Od té doby mi neustále volají různí agenti i hráči, že by chtěli hrát první ligu v Šumperku. Musím přiznat, že ten výběr letos bude opravdu obrovský. Ať už právě, co se týče trenérů, tak i co se týče samotných hráčů.“ Draci ovšem minulou sezónu odehráli ve skvělém složení. Kdo z nich ovšem zůstane do další sezóny? „Aktuálně jednám, jak se současnými hráči z mužstva, tak i s těmi, kteří by do týmu mohli přijít. Důležitý pak bude samozřejmě i názor budoucího trenéra, který bude dávat mužstvo dohromady. Každopádně hráčům chci nabídnout první ligu,“ řekla nejdůležitější postava šumperského hokeje.

Vladimír Velčovský závěrem dodal, že je potěšený rozhodnutím svazu, a že první liga do Šumperka patří. Chance liga je navíc více profesionálnější než před čtyřmi lety, a rozhodně bude vysoce atraktivní pro fanoušky.