Hokejovou exhibici v Šumperku ozdobí hvězdná jména

Hokejovou exhibici v Šumperku ozdobí hvězdná jména

Tisková zpráva, středa 29.8.2018
Zdeněk Novosad strávil v dresu s Drakem na hrudi celkem šest sezon a slavil tři prvoligové postupy. Mimo Šumperk působil například v rodném Šternberku, francouzském Tours, Clermontu, nebo v belgických Antverpách. Když se ve svých čtyřiceti letech rozhodl pověsit brusle na hřebík, věděl, že chce svojí rozlučkou především pobavit fanoušky tak, jako to dělal celou hokejovou kariéru. Takže v pátek 7. září od 18 hodin vybruslí na šumperský led borci, se kterými se během své kariéry seznámil. Platí, že hokejisté mají blízko k fotbalu a naopak. A během Exhibice ZN64, jak celou akci nazval, to bude znát. Karel Poborský, Tomáš Ujfaluši, Radoslav Kováč, Aleš Kotalík, David Pospíšil nebo místní hokejové legendy Aleš Holík, Dušan Bařica, Radek Kučera… To je jen krátký výčet jmen, které můžete spatřit na vlastní oči, pokud se do Šumperka rozhodnete vyrazit.

Podle svých slov uspořádal Novosad rozlučku především s cílem pobavit fanoušky: "Rozlučku pořádám hlavně proto, abych udělal radost šumperským fanouškům a ukázal se jim na ledě se svými fotbalovými i hokejovými kamarády. Nejsem žádný Jágr, aby mě každý obdivoval, dělám to hlavně pro lidi. Kluky, kteří za mnou přijedou, už takhle pohromadě na ledě nikdy neuvidím. Klobouk dolů před nimi, že se události zúčastní. Nejdůležitější ze všeho pro mě je, aby se diváci bavili. Proto všechny srdečně zvu, bude to sranda."

A jak bude celá akce probíhat? Pokladny zimního stadionu v Šumperku se otevřou už v 15:00, aby se předešlo frontám. Program následně vyplní předzápas zdejších malých hokejových nadějí. Ještě před samotným exhibičním utkáním současného týmu Draků proti výběru Zdeňka Novosada proběhne autogramiáda vybraných hostů, a to včetně hlavního rozhodčího Milana Mináře. Ten publiku, mimo jiné, představí svoji knihu Čistič. Před zimním stadionem navíc uspořádá fanklub DraFans soutěže o drobné ceny pro malé fanoušky a nouze by neměla být ani o jídlo a pití, které si za své vzal pivovar z nedalekých Hanušovic.

Zdeněk Novosad

Jeho rodným městem je Šternberk, kde se podle svých slov narodil mamince a tatínkovi. S hokejem začínal právě v tomto městě a přivedli ho k němu oba dva rodiče. V páté třídě základní školy přešel na sportovní školu v nedaleké Olomouci, kde vytrval až do dorostu a současně vystudoval střední školu. Za juniory působil v Přerově a Prostějově, kde odehrál v obou městech nejvyšší mládežnickou soutěž. V jeho rodině nikdo profesionálně nesportuje, takže se považuje za prvního sportovního rodinného hraběte.

V sezoně 1997/1998 se poprvé podíval do kabiny mužů a zkusil si rovnou první ligu za Přerov. Poté se na tři sezony usadil ve Šternberku, za který hrál 2. ligu. Dva roky nato, v sezoně 2003/2004, už nakoukl do zahraničí. Ve Francii prožil tři sezony a dodává, že bojovat o pohár byl jeho jeden z tří nejlepších hokejových zážitků.

Francie nebylo jeho jediné zahraniční angažmá. Rád vzpomíná i na tým Phantoms Deurne, se kterým si rovněž zahrál o pohár. To se psala sezona 2004/2005. Následně jsme ho mohli vídat v Šumperku. Ale pouze na jednu sezonu, po které se znovu rozhodl pro Francii.

Zdeněk rád vzpomíná na postupy Šumperka do první ligy. Na vlastní kůži to pocítil v sezonách 2006/2007, 2008/2009 a 2010/2011. Naposledy oblékl dres Draků v loňském ročníku, tedy v období 2017/2018. Další zápasy už jako hráč nepřidá, nicméně v Šumperku zůstává na pozici asistenta trenéra, takže fanoušci o svého oblíbence nepřijdou.

Na co naopak Zdeněk Novosad nerad vzpomíná, je jeho angažmá ve Skalici, kde si přetrhal vazy v koleni. Téměř celý ročník musel vynechat a následně jej dohrál v Banské Bystrici. Má rád italskou kuchyni, kamarády, dobré lidi a samozřejmě blízkou rodinu v čele s maminkou Alenou, tátou Zdeňkem a dcerou Terezou.

Hosté Zdeňka Novosada

Tomáš Ujfaluši, Marek Heinz, Radek Šírl, Radoslav Kováč, Karel Poborský, Martin Fenin, Karel Vácha, Aleš Kotalík, David Pospíšil, Jiří Kunce, Lukáš Klimeš, Stanislav Lusk, Tomáš Segíň, Lukáš Duba, Aleš Holík, Dušan Bařica, Radek Kučera, Ivan Klauda, Jakub Ondrák, Michal Popelka, Peter Kotlárik, Zdeněk Novosad, Marek Černošek, David Trunda, Milan Minář

Program:

15:00
Od 15:00 se otevírají pokladny na stadionu a v provozu bude občerstvení před zimákem.
16:00
Představení přípravky HK Mladí Draci na ledě.
16:45 – 17:45
Autogramiáda vybraných hostů Zdeňka Novosada, představení knihy Milana Mináře Čistič. 18:00
Slavnostní zahájení exhibičního utkání Draci Šumperk vs. Výběr ZN64

Vstupné 30,- Kč, děti do 130 cm a ZTP-P zdarma.