Hasiči znovu na scénu, Draci míří se speciálními dresy do Žďáru

Hasiči znovu na scénu, Draci míří se speciálními dresy do Žďáru

Jaroslav Svoboda, čtvrtek 17.1.2019
Podruhé v sezóně na sebe narazí šumperští Draci a Plameny ze Žďáru nad Sázavou. A Draci se opět budou v tomto klání prezentovat ve speciálních dresech. Znovu navléknou sadu s hasičským motivem, aby podpořili dobrou věc. Duel lídra tabulky skupiny Východ na ledě prvního celku jižní skupiny vypukne v sobotu 19. ledna v 17:30 na žďárských Bouchalkách. Textový přenos utkání nabídne server www.onlajny.cz. Ve Žďáru se Draci představí po více než deseti letech.

Plamenům je co vracet...

Šumperští Draci aktuálně vedou ligovou skupinu Východ, jsou nejúspěšnějším týmem skupiny v rámci domácích zápasů. Vydolovat na šumperském ledě vítězství se v dosavadním průběhu sezóny podařilo jen třem celkům. Vysoké výhry zde uhrály Orlová a Hodonín, v prodloužení se pak radoval i Žďár nad Sázavou. Nyní mají tedy Draci možnost splatit dluhy.

Zmiňované utkání ze 24. listopadu vyhráli hosté zásluhou trefy zkušeného Jana Wasserbauera hned v úvodu nastavení. Oba trenéři se po zápase shodli, že duel byl z hlediska druhé ligy velmi nadprůměrný a fanoušci se museli bavit. Navíc celý zápas vzdal hold všem hasičům. Podobně tomu tak bude i v odvetě.


Foto: V. Václavková

Drakům se proti Žďáru daří, pravidelně bodují

Z historického hlediska patří Žďár nad Sázavou mezi oblíbené soupeře šumperského hokeje. Byť tedy hlavně od 90. let 19. století. Naposledy zůstal Šumperk bez bodového zisku ze zápasu s Plameny před dlouhými 23 lety, když v prosinci 1995 prohrál na ledě někdejšího HC ŽĎAS Žďár nad Sázavou 1:6. Porážka v této aktuální sezóně byla pak teprve pátá v historii, naopak Šumperk přehrál Žďár hned v jedenácti případech.

Nejvyšší vítězství i porážka se datují do vzdálené minulosti. V 70. létech nejprve Tělovýchovná Jednota Lokomotiva Pramet přejela doma Žďár nad Sázavou 8:1, v únoru 1976 však Žďár doma vracel úder v poměru 9:0. Od října 1996 pak Šumperk bodoval v devíti vzájemných duelech v řadě.

Znovu proti lídrovi jižní skupiny

Žďár nad Sázavou po minulém kole nahradil na čele skupiny Jih Moravské Budějovice, které po dvou klopýtnutích opustili první místo druholigové skupiny. Draci se tak letos již poněkolikáté střetnou s vedoucím celkem protější skupiny.

Jenže Plameny pravděpodobně budou postrádat jednu z klíčových postav. Zranění se nevyhnulo produktivnímu obránci Jakubu Peslarovi. Velké trampoty však Drakům nadělal talentovaný brankář Matěj Loubal, který podává stabilní výkony. Nebezpečí hrozí i od obránce Martina Plevy či útočníků Lukáše Bureše, Ondřeje Stehlíka, již zmiňovaného Jana Wasserbauera a dalších. V průběhu sezóny Žďár posílil i exhodonínský Jakub Kadlec, velmi cenné služby nabízí i jihlavský mladík David Čermák. Dvacetiletý forvard si drží bilanci gólu na zápas.

Udrží Draci náskok v čele skupiny?

Po Orlové čeká na Šumperk úplně jiné sousto. Doručit domů body z horkého žďárského ledu by byl skvělý úspěch. A Draci by tak dokázali i udržet solidní náskok v čele své skupiny. Na druhé Valašské Meziříčí mají svěřence Jozefa Zavadila náskok devět, nicméně třetí Hodonín má duel k dobru a ztrácí v tuto chvíli bodů jedenáct.

Oba tyto celky se představí také na půdě týmů ze skupiny Jih. Papírově slabšího soupeře by měl mít Hodonín, který míří do Tábora. Naopak na Valašské Meziříčí čeká boj s jedním z aspirantů na boje o postup, s Havlíčkovým Brodem.

Duel mezi Žďárem nad Sázavou a Šumperkem, který začne v 17:30, bude jako hlavní řídit Ivan Čuňočka, na čarách mu budou asistovat David Urubčík a Jan Kleprlík. Přímý textový přenos z duelu nabídně server www.onlajny.cz.

×
Dnes v 17:00 | Muži
HC Stadion Litoměřice
DRACI PARS ŠUMPERK