Draky v sobotu hostí Tábor, další účastník skupiny Jih

Draky v sobotu hostí Tábor, další účastník skupiny Jih

Jaroslav Svoboda, Tomáš Ostřanský, pátek 30.11.2018
Rybník Jordán, památkově chráněné centrum města, muzeum husitského hnutí... Město Tábor nabízí návštěvníkům nejrůznější lákadla a vyžití. Jenže Draci na jih Čech nejedou na výlet. V sobotu je hostí místní hokejový klub, nacházející se aktuálně na pátém místě tabulky jižní skupiny. Byť to aktuální postavení v tabulce nenaznačuje, klub z Tábora se v minulých sezónách několikrát účastnil bojů v kvalifikaci o Chance ligu. Jak se s Kohouty popasují Draci ze Šumperka? Sledujte v sobotu 1. prosince od 18:00 na www.onlajny.com.

Pro šumperské hokejisty není Tábor zcela neznámým soupeřem. V relativně nedávné minulosti se oba kluby potkávaly, ať už na úrovni bojů o postup do 1. ligy, tak i v druhé nejvyšší soutěži v zemi. Naposledy se oba týmy střetávaly v prvoligové sezóně 2009/2010, kdy Draci bohužel nakonec sestoupili, zatímco Tábor se umístil na 9. místě. Přitom oba týmy si vybojovaly účast v této soutěži v kvalifikaci sezónu předtím, kde tedy jak Šumperk, tak Tábor za sebou nechaly třetího v boji o postup, celek Milevska. Tyto zápasy však ze šumperského týmu pamatuje již jen Tomáš Sedlák.

V sezóně 2015/2016, kdy Draci naposledy působili v 1. lize, byl Tábor naposledy blízko postupu. Ale v kvalifikaci za účasti týmů Frýdku-Místku a Jablonce však skončil druhý, soutěž suverénně ovládl Frýdek-Místek, který neztratil ani bod. Podobně to dopadlo i sezónu předtím, kdy zase Tábor v kvalifikaci marně zkoušel přehrát duo Přerov - Sokolov.

V posledních dvou sezónách se pak sice Tábor dostal do play-off 2. ligy, ale pokaždé vypadl vcelku záhy. V sezóně 2016/2017 postupoval do vyřazovacích bojů z druhého místa skupiny, ale po vítězství nad Kláštercem nad Ohří následovala prohra 1:3 v sérii s Jabloncem nad Nisou. V minulém ročníku 2. ligy pak Tábor šel do play-off až z pátého místa a ihned v prvním kole podlehl hladce 0:3 Moravským Budějovicím.

Naváží Draci na jiné týmy skupiny Východ, které Tábor porazily?

V aktuální sezóně se drží táborští hokejisté na pátém místě skupiny Jih. A vzhledem k tomu, že do play-off letos postupuje jen kvartet celků z každé skupiny, tak budou mít tradiční účastníci vyřazovacích bojů co dělat. Na mladý výběr rivala z Písku totiž Tábor ztrácí již sedm bodů. Navíc má celek odehráno již o dva zápasy více než David Servis České Budějovice, který je šestý pouze s dvoubodovou ztrátou.

Ze čtyř dosavadních konfrontací proti klubům z naší skupiny bodoval Tábor pouze jedinkrát, doma proti Orlové po výhře v prodloužení. Jinak podlehl Novému Jičínu doma 2:4, prohrál 3:0 v Opavě a naposledy také v Hodoníně, poměrem 3:5. V minulém soutěžním utkání pak Tábor doma ve velmi důležitém zápase podlehl Písku 2:6.

Nejproduktivnějším hráčem týmu je útočník Jakub Matušík, odchovanec českobudějovického hokeje a dlouholetý hráč Tábora. Ten je zároveň i nejlepším střelcem týmu. Daří se i Radimu Heřmanovi, dalšímu hráči z českobudějovické mládežnické líhně. V táborském brankovišti se pak vystřídal i kvartet gólmanů, mezi nimi i zkušený Milan Řehoř, pak duo mladíků Dudáček - Novák.

Konfrontace šumperského a táborského hokeje začne v sobotu 1. prosince v 18:00 a dění na ledě táborského zimního stadionu můžete sledovat v přímém textovém přenosu na serveru www.onlajny.com. Utkání bude řídit jako hlavní rozhodčí Martin Šperl, pozici čárových rozhodčích obsadí dvojice Petr Šimánek a Stanislav Hnát.

Zbývající program:
HC David Servis České Budějovice - SHK iClinic Hodonín (17:00)
HC Lední Medvědi Pelhřimov - HC Orlová (17:00)
IHC Písek - HK Opava (17:00)
BK Havlíčkův Brod - HK Nový Jičín (17:00)
HC Moravské Budějovice 2005 - HC Bobři Valašské Meziříčí (17:00)
SKLH Žďár nad Sázavou - HC Tatra Kopřivnice (17:30)