Draky navštívili

Draky navštívili "autíci"

Tomáš Ostřanský, středa 11.12.2019
Během úterního tréninku přišla za Draky vzácná návštěva. Kluci ze 3. a 4. ročníku SŠ, ZŠ a MŠ Hanácká, kteří mají diagnostikován autismus. Pro některé z dětí to byla zcela nová zkušenost a zimní stadion, natož hráčskou kabinu, navštívili zcela poprvé. Na závěr dostali hráči od kluků obrázek a přání do nového roku. Obě dílka tak nově zaujímají čestné místo na nástěnce. Snad se přání dětí vyplní!

Autisté mívají problém s komunikací, porozuměním a zvládáním nových situací, což u nich může vyvolávat úzkostné stavy. Příčiny autismu jsou neznámé, většinou se má za to, že za poruchami autistického spektra patrně stojí kombinace genetických předpokladů a dalších faktorů.

Byť může být život s autismem složitý, z historie známe mnohé příklady významných osobností, které, podle jejich vzorců chování, můžeme mezi osoby s poruchou autistického spektra zařadit. Z hudebních skladatelů to byli například Ludwig van Beethoven nebo Wolfgang Amadeus Mozart. Ani Albert Einstein, Isaac Newton a Charles Darwin nepatří mezi neznáme osobnosti. Dá se říci, že lidé s autistickou poruchou nezřídka měnili svět. Vždyť kde by dnes byl svět bez lidí jako Nikola Tesla, Thomas Alva Edison, Bill Gates nebo Steve Jobs?

Kluky ze 3. a 4. třídy ZŠ Hanácká dovedla do ŠKODA arény paní učitelka Kateřina Hrochová. Podle jejích slov to pro děti byl výjimečný zážitek: "Jsme moc rádi, že jsme se mohli podívat na zimní stadión, na trénink hokejového týmu Draků a nahlédnout do zákulisí, do týmové kabiny. Pro některé z kluků to byla úplně nová zkušenost. Hokej znali jen z obrázků nebo povídání. Všichni potom ze stadiónu odcházeli s nadšením, dlouho o tomto zážitku vyprávěli a chtějí vidět skutečný hokejový zápas naživo."

×
Odehrané v 17:00 | Muži
HC Stadion Litoměřice
DRACI PARS ŠUMPERK