Draky čeká těžký úkol, znovu dovézt body z Hodonína

Draky čeká těžký úkol, znovu dovézt body z Hodonína

Tomáš Ostřanský, pátek 13.10.2017
Po středečním volném losu se Draci opět chystají na další hokejovou bitvu. Podruhé v sezóně zavítají na led v Hodoníně a jistě by byli rádi, kdyby bodový import do Šumperka byl stejně štědrý, jako minule. To po prohrách v Kopřivnici a Porubě hodonínské střelce vynulovali a díky třem vstřeleným brankám brali do tabulky všechny tři body.

Po posledním zápase s Porubou avizoval trenér Draků Pavel Hulva změny. Draci tedy nejspíš nastoupí s přeházenou sestavou. Změna by měla do hry týmu ze Šumperka přinést lepší efektivitu v zakončení a výrazné zlepšení v obranné fázi. Díky volnému losu mohli navíc celý týden pilovat taktiku a soustředit se na pilování tam, kde tlačí bota. Jak velké budou ony změny, to se však uvidí až zítra před zápasem.

V posledních třech zápasech se Draci i Drtiči utkali se stejnými soupeři. Také bilance výher a proher je stejná. Drtičům však hraje do karet, že v Novém Jičíně i v Porubě dokázali získat body za remízu po základní hrací době. Na své soupeře nestačili až v samostatných nájezdech, zatímco Šumperk si nechal v Novém Jičíně vzít vedení a po matném výkonu nakonec všechny tři body ztratil. Rovněž v Porubě Draci nezískali ani bod, byť po zajímavém průběhu utkání, když to nejdříve vypadalo na potupný debakl, poté pro změnu šumperští borci sahali po vyrovnání. Porubským ale vlil novou krev do žil oddechový čas, po kterém nakonec utkání definitivně zlomili ve svůj prospěch.

Lídrem bodování Drtičů je obránce desítibodový Jakub Peslar (2 branky a 8 nahrávek), následovaný devítibodovým triem útočníků Sajdl (2 + 7), Romančík (7 + 2), Vaněk (3 + 6). Ve většině utkání se do brány postavil Ondřej Haloda a drží si velice slušný průměr 92,34 % (8 zápasů, průměr 2,34 branek za zápas).

Na straně Šumperka vévodí statistikám jedenáctibodová trojice útočníků Půhoný (6 + 5), Cink (7 + 4), Vymazal (1 + 10). Z obránců se potom bodově daří Tomáši Sedlákovi a Jakubu Schejbalovi, když mají oba shodnou bilanci šesti bodů za jeden gól a pět asistencí. V bráně zatím Šumperk celkem tápe. V pozici jedničky vstoupil do sezóny Adam Vrba, nicméně v kase vydržel 33 minut a se Šumperkem se rozloučil s bilancí čtyř obdržených gólů z jedenácti střel, průměrem 7,27 gólu na zápas a úspěšností 63,64 %.

René Svoboda prozatím naskočil jako jednička do čtyř zápasů, ve kterých pomohl svému týmu k devíti bodům. Dvakrát potom naskočil v průběhu utkání, což ani v jednom případě k bodům nevedlo. Úspěšnost si potom drží na 87,5 % s průměrem 4,3 obdržených branek na zápas. Nejnovější akvizice do brankoviště, zkušený Vlastimil Lakosil, zatím odchytal dva kompletní zápasy s bilancí jedna výhra a jedna prohra. Jako jednička vstoupil také do posledního souboje v Porubě, v bráně však vydržel pouze do třetího inkasovaného gólu. Lakosilova úspěšnost je aktuálně 86,36 % s průměrem 4,03 obdržených branek na zápas.

Drtiči Hodonín - Draci Šumperk

14. 10. od 17:00 hodin | Zimní stadion Václava Nedomanského | Hodonín
textový přenos: onlajny.com

Sestavy z minulého utkání

SHK Hodonín: Haloda O. - Peslar, Mojžíš (A), Sedlák, Miklík, Kužílek, Haloda M., Žabčík - Hložánek, Vaněk, Vrána - Matula, Peš (C), Kadlec - Sajdl (A), Kuba, Romančík - Stehlík, Černohous, Charvát - Hajný
Draci Šumperk: Lakosil (17. Svoboda) - Sedlák, Gewiese, Šťáva, Schejbal. Ďurkáč, Řezáč, Procházka - Vachutka, Vymazal, Půhoný, Kovařík, Lehečka, Králík, Hroch, Novosad, Cink, Skopal, Müller, Ostřanský