Draky čeká cesta na sever Čech, pokusí se vydolovat body v Kadani

Jaroslav Svoboda, úterý 25.10.2011
Š u m p e r k - S vloženým pondělkem má první liga opět hodně nahuštěný program a šumperští hokejisté dva dny po utkání s Chomutovem narazí na partnerský klub Pirátů z Kadaně. Ten v posledním kole porazil jihlavskou Duklu 3:1 na svém ledě a v tuto chvíli jsou na osmém místě s tříbodovým náskokem právě na šumperské hokejisty. Právě z toho důvodu by případné body ze severu Čech měli pro šumperské barvy cenu zlata. Jenže notoricky známá věc, z ledových ploch soupeřů dovezli Draci letos pouze dva body za vítězství v nájezdech z Chomutova. Snad se podaří bodovat také o několik kilometrů opodál. Zápas Kadaně s Draky má úvodní buly plánováno na středu 26. října od 18:00.

Věc letos bohužel notoricky známá, Drakům se na ledě soupeřů nedaří. Venku dokázali bodovat pouze v Chomutově (za vítězství 3:2 po nájezdech), na další body čekají šumperští hokejisté dlouhých šest venkovních duelů. Naposledy v Jihlavě měli Draci našlápnuto dobře, po dvou třetinách byl stav nerozhodný 3:3, pak ale selhali v defenzivní činnosti a prohráli celkově 3:7.

Zajímavé je že z dosavadních zápasů venku se Drakům pouze jedinkrát zadařilo vstřelit gól na 1:0, stalo se tak v Berouně.

Kadaňský celek vystřídal během dosavadního průběhu sezóny již šest brankářů, přitom nejvytíženější z nich je Tomáš Závorka, který odchytal v kadaňském dresu šest zápasů. Více jak tři zápasy stihli za severočeský tým odehrát i Kamil Jarina a Jan Kaššák. V posledním zápase dostal právě proti Dukle přednost Tomáš Závorka a odchytal fantastické utkání, ve kterém domácím pomohl ke třem bodům.

Defenzivní muziku tvrdí hlavně Ondřej Malínský, který je sice na jedné straně nejtrestanějším hráčem mužstva, z druhého pohledu však nejlepším v plus/minus hodnocení. Zdatně mu sekunduje například mladý Jakub Vojta, jinak kmenový zadák Sparty, který však za Kadaň odehrál jen sedm zápasů, Josef Révay, Tomáš Schmidt či Martin Szakal. Na opačném protipólu je Jan Zmeškal. Urostlý odchovanec Kadaně odehrál všechna utkání, ale přitom si do statistik připsal pouze jediný plusový bod za účast na ledě při vstřelené brance. Naopak hned dvanáctkrát musel z ledové plochy při rovnoměrném počtu hráčů ve hře přihlížet gólům soupeře.

V útočných řadách je třeba připomenout jméno Stanislava Mikšovice. Ten sice skóroval pouze čtyřikrát, ale hlavně v Šumperku svou trefou z poslední minuty normální hrací doby pomohl svému týmu získat bod. Nejproduktivnějším hráčem mužstva je Ondřej Fiala, ten už ale nabral směr Chomutov po dvanácti odehraných zápasech. V pondělním šestnáctém kole jej tak fanoušci Draků mohli vidět v dresu s pirátským logem na hrudi.

Kadaňský celek je druhý nejtrestanější v celé soutěži, za což mohou hlavně zápasy 10. kola v Chomutově (43 trestných minut) a 15. kola v Berouně (62 trestných minut!). Nedisciplinovanost ale dokáží v Kadani napravovat výbornou hrou v oslabení, která je druhá nejlepší v celé soutěži. Horší je to s úspěšností přesilovek, ale zajímavé je, že Kadaň krom toho, že v oslabení strávila po Mostu a Havlíčkovu Brodu nejvíce času, tak v přesilovkách toho odehráli více už jen Benátečtí.

Draci v posledních zápasech představili novou posilu, mladého zadáka Tomáše Pastora z Vítkovic, který, jak se zdá, dokáže defenzivním řadám výrazně pomoci. Proti Chomutovu pak dres Draků oblékl i Lukáš Duba, který v minulosti působil i v Kadani, ale nedá se očekávat, že v době překrývajících se kol první a druhé ligy by Duba dostával v Šumperku možnost vypomoci týmu.

Zápas v Kadani začne ve středu 26. října od 18:00. Pískat jej bude jako hlavní rozhodčí Tomáš Horák z Benešova, pomáhat mu bude stejná dvojice čárových rozhodčích jako v zápase Draků s Chomutovem - Václav Beneš a Milan Štofa. Utkání lze sledovat jako vždy i na serveru www.onlajny.cz.