Draci zahájili letní přípravu

Draci zahájili letní přípravu

Klub, pondělí 3.7.2017
V pondělí 3. července se hráči šumperských Draků sešli na desátou hodinu dopoledne ve VIP salonku ubytovny Sport, aby zahájili letní přípravu. Trenéru Pavlu Hulvovi se hlásil prozatím osmnáctičlenný kádr převážně známých tváří, doplněný o nováčky Ondřeje Šťávu, Lukáše Dusíka, Petra Procházku a Jakuba Lehečku.

Nejprve si vzal slovo ředitel klubu Vladimír Velčovský, který přivítal nové tváře a představil trenéra Pavla Hulvu. Novým hráčům nastínil, jak to u Draků chodí a zopakoval již dříve vyřčené cíle pro nadcházející sezónu, tedy bojovat o možnost zahrát si o postup do WSM Ligy. „Jdeme do sezóny s pokorou, nicméně od začátku chceme hrát na špici naší skupiny, abychom měli do play-off co nejlepší výchozí pozici. Dovolím si použít svá loňská slova, tedy že chceme hrát tak, abychom hráli co možná nejdéle,“ uvedl pro náš web Vladimír Velčovský. Směrem k hráčům potom dodal, že v Šumperku nebylo zvykem mít tzv. suchou přípravu, nicméně se rozhodl naslouchat těm hlasům, které po společném drilu volaly. Nově bude v realizačním týmu obsazena pozice hrajícího asistenta, kterou bude zastávat Zdeněk Novosad.

začátek letní přípravy

Další novinku, která na Draky čeká hned z kraje přípravy, představil marketingový a mediální manažer Tomáš Ostřanský. Konkrétně se jedná o testování hráčů v olomouckém Aplikačním centru Baluo. „Baluo je vědeckotechnický park zaměřený, mimo jiné, na odborné vzdělávání v oblasti pohybové aktivity, prevence civilizačních nemocí a podpory zdravého životního stylu. Je to zařízení fungující při Fakultě tělesné kultury Univerzity Palackého, kde umí sportovcům udělat kompletní diagnostiku, včetně doporučení správného tréninku a výživy. Když v kraji takové centrum máme, byla by škoda toho nevyužít a nechat hráče pouze běhat po oválu. V klubu jsme se tedy dohodli, že hráčům toto testování zařídíme. Je to výhodné pro obě strany. Trenér bude vědět, jak na tom hráči jsou. Hráči zase dostanou doporučení, jak případné nedostatky odstranit a také se sníží riziko nejrůznějších zranění,“ uvedl v kostce, co se bude s hráči v pondělí 10. července dít.

začátek letní přípravy

Potom už si vzal hráče do parády trenér Pavel Hulva, který se představil týmu slovy: „Četl jsem o sobě, že jsem bouřlivák. To jsem ale především v případech, kdy cítím nespravedlnost vůči týmu.“ Po té hráčům sdělil, že na led se poprvé jde v sobotu 5. srpna v Uničově. „Je to sobota, ale už desátého máme turnaj v Porubě. Hráči tak budou mít o dva dny kratší dovolenou, to se ale nedá nic dělat,“ uzavřel trenér svůj proslov a odvelel hráče na venkovní hřiště, kde absolvovali první tréninkovou jednotku. Mezi dveřmi nám však ještě stačil říct, že si angažmá v Šumperku velmi cení, protože je to klub s ambicemi. A jak viděl soubor Šumperka ještě coby trenér konkurenční Opavy? „Na hře Draků se mi loni velice líbila útočná fáze. Draci dávali hodně gólů. Na druhé straně také hodně gólů dostávali. Jako bývalý útočník mám rád útočnou hru, ale dobrá defenziva je v dnešním hokeji základ, takže na obranné fázi bych chtěl zapracovat asi nejvíc.“

začátek letní přípravy