Draci už znají soupeře pro přípravná utkání. S kým se střetnou?

Draci už znají soupeře pro přípravná utkání. S kým se střetnou?

Vanessa Vařeková, úterý 17.5.2022
Začátek nového ročníku Chance ligy je sice ještě v nedohlednu, vedení šumperského hokeje už ale může s jistotou oznámit termíny a soupeře tradičních přátelských utkání v rámci letní přípravy. Hned v prvním přípravném klání změří Draci síly s extraligovým týmem HC ŠKODA Plzeň. Následovat budou zápasy s jihlavskou Duklou a polským JHK GKS Jastrzębie. Chybět také nebude krajský rival, HC ZUBR Přerov.

Šumperští Draci odstartují společnou suchou letní přípravu na konci května, přičemž tato fáze bude probíhat do 15. července. Přípravné období na ledě je pak naplánováno na začátek srpna. Svěřence Lukáše Majera nejprve čeká třídenní soustředění v Buly aréně, která se nachází v Kravařích. 11. srpna následně zahájí další fázi přípravy atraktivním soubojem s extraligovou Plzní. Draci odehrají celkem sedm přátelských utkání. Čtyři z nich se budou konat na venkovním ledě, na zbylé tři se mohou příznivci šumperského hokeje těšit v šumperské ŠKODA aréně.

Svůj termín má už také mistrovská soutěž. Nová sezóna Chance ligy začne ve středu 14. září, přičemž její základní část bude mít celkem 52 kol. Navazující herní model pak bude předmětem aktivu Chance ligy, který se koná 19. května.