Draci skládají kádr pro novou sezónu

Draci skládají kádr pro novou sezónu

Klub, úterý 2.5.2017
Jak jsme slíbili, přinášíme vám první informace ohledně složení týmu pro nadcházející sezónu 2017/2018. Kostru by i nadále měli tvořit borci z loňského týmu, byť čáru přes rozpočet klubovému vedení připravil bývalý trenér Aleš Flašar. Ten v Šumperku neprodloužil smlouvu, s sebou do nového angažmá navíc zlákal tři hráče. Novinkou je prohloubení spolupráce s Mladými Draky, když součástí týmu mužů budou jeden gólman, dva obránci a dva útočníci z šumperské líhně.

Než představíme zatím známá jména na soupisce, pojďme si nastínit plány pro přípravné období. Pod vedením nového trenéra, jehož jméno by mělo být známo nejpozději během měsíce června, absolvuje tým v červenci suchou letní přípravu. Tato část předsezónního drilu se z valné části odehraje přímo v Šumperku, na rozdíl od přípravy na ledě. Ta letos kompletně proběhne v uničovském azylu, který si Draci osahali už loni. Kvůli opravám svého stadionu odehrají hokejisté Šumperka všechna přípravná utkání na ledech soupeřů. Ti by potom neměli být z druhé ligy. Zrcadlo by měly pomoct nastavit týmy z jiných soutěží.

Spolupráce s Mladými Draky

Novinkou letošní sezóny bude výrazné prohloubení spolupráce s Hokejovým Klubem Mladí Draci Šumperk z.s., jehož smyslem je kontakt talentovaných mladíků s mužským hokejem. Součástí našeho týmu tak bude celkem pět hráčů Mladých Draků, konkrétně jeden gólman, dva obránci a dva útočníci. V kádru naopak nebudou brankář Hynek Kůdela a obránci Michael Janota s Jakubem Ďurkáčem, kteří následují bývalého trenéra Aleše Flašara do ostravské Poruby, která by nově měla hrát nejvyšší soutěž v Polsku. Do WSM ligy má namířeno Tomáš Drtil. Ten vedl námluvy s Havířovem už loni. Nicméně, sezónu nakonec odehrál v dresu Draků, za což mu patří velký dík. Extraliga zřejmě čeká na Pavla Sedláčka v dresu mateřského Zlína. Ten jej nakonec povolal k šestici utkáním v nejvyšší soutěži už loni. A také Pavlovi patří poděkování za to, že ročník poctivě dohrál v dresu Šumperka.

Novinky v týmu

Co se kádru pro ročník 2017/2018 týče, velký návrat zažívají obranné řady, když se po roční zkušenosti ve Francii vrací Petr GEWIESE. Ten s druholigovými Mylhůzami dokázal postoupit do nejvyšší soutěže. Tu si ale nezahraje a vrací se domů do Šumperka. Zajímavostí je, že za Scorpions de Mulhouse nastupoval v minulosti také Lukáš Králík.


Petr Gewiese v dresu Scorpions de Mulhouse

 

Zajímavým nováčkem v dračím dresu je Jakub LEHEČKA. Ten patřil v kádru Nového Jičína pro trenéra Flašara k nepostradatelným mužům (104 zápasů/95 bodů). Společně s Lukášem Králíkem a Milanem Ostřanským se potkali v extraligové juniorce HC Olomouc, kde v roce 2013 slavili bronzové medaile. Loňský rok strávil na zkušené kde jinde, než ve Francii, konkrétně v třetiligovém Marseille (22 zápasů/25 bodů).


Jakub Lehečka s Lukášem Králíkem během letní přípravy s HC Olomouc (foto Karolína Martinková)

 

Brankářský post má za úkol vyztužit pětadvacetiletý Lukáš DUSÍK. Odchovanec Třebíče strávil v tamním prvoligovém áčku celkem tři sezóny (2012-2015), ale v bráně většinou dostávali přednost gólmani hostující z extraligy. Podobný úděl jej čekal také v Havlíčkově Brodě (sezóna 2015/2016), kde byl jedničkou Čeněk Novák ze Slavie Praha a sezónu tak dochytal v Břeclavi. V loňském ročníku zakotvil v Moravských Budějovicích, kterým pomohl až do semifinále druholigové skupiny střed. Snad svůj potenciál naplno ukáže právě v Šumperku tak, jako se to povedlo Hynku Kůdelovi.


Lukáš Dusík v dresu HS Třebíč (foto Jiří Mokrý)

 

Posledním zatím potvrzeným nováčkem je nadějný mladík Petr PROCHÁZKA. Tohoto dvacetiletého obránce ze Zlína zdobí úctyhodné parametry, když ke 194 centimetrům přidává 102 kilogramů živé váhy. Zkušenosti má z mládežnických reprezentací, na klubové úrovni zatím bojoval v mládežnických kategoriích mateřského klubu, vyjma osmi zápasů za druholigovou Kopřivnici. Před podpisem jsou 2-3 další hráči z loňské soupisky, dále dva noví obránci a jeden útočník. Na potvrzení těchto jmen si ale ještě budete muset chvíli počkat.


Petr Procházka ve čtvrtfinále DHL Extraligy juniorů (foto Zlín Press Jiří Zaňát)

Aktuální soupiska pro sezónu 2017/2018

Brankáři: Lukáš DusíkRené Svoboda

Obránci: Tomáš SedlákPetr GewieseJakub ŘezáčPetr Procházka

Útočníci: Michal VymazalDaniel VachutkaLukáš KrálíkMilan OstřanskýDaniel HrochVladimír CinkJakub Lehečka