Draci se vrací na svůj led, přivítají Nový Jičín

Draci se vrací na svůj led, přivítají Nový Jičín

Jaroslav Svoboda, středa 6.2.2019
Po dvou vítězných utkáních na hřištích soupeřů se Draci vrací na svůj vlastní led. V rámci utkání 37. kola přivítají výběr Nového Jičína, aktuálně šestý celek východní skupiny 2. ligy. Poprvé by se tak měl šumperských fanouškům představit v dresu Draků i obránce Pavel Mojžíš, nedávná posila týmu. Do konce základní části zbývá šumperským hokejistům odehrát pět zápasů a každé vítězství je přiblíží vysněnému postupu do play-off z prvního místa ve skupině. Duel proti Novému Jičínu začne ve středu 6. února v 18:00.

Dokáží Draci znovu doma porazit Nový Jičín?

Šumperk vstupuje do programu 37. kola soutěže z pozice lídra tabulky, zatímco jeho soupeř je až na šestém místě. Jenže poslední kola Novému Jičínu vyšla. Tým má na kontě tři vítězství v řadě, včetně domácího nad Havlíčkovým Brodem i venkovního nad Moravskými Budějovicemi. Úspěchy nad čelními kluby skupiny Jih budí respekt. A na Draky nečeká lehká práce.

V prvním vzájemném souboji obou klubů hraném v Šumperku ale jasně dominovali Draci. Vyhráli 6:1 a dvěma góly se blýskl Nikolaj Tolokonnikov. Celkem pak ve třech dosavadních střetech vyhráli šumperští hokejisté dvakrát, pouze první duel hraný na půdě Nového Jičína skončil úspěchem soupeře.

Nejproduktivnějším hráčem Nového Jičína v letošní sezóně je útočník Jan Poruba. Nicméně ten v minulých dnech klub opustil a sezónu dohraje v Polsku, kde bude pomáhat v záchraně soutěže klubu Naprzód Janów, který trénuje český kouč Josef Halouska. Jeho pozici nejproduktivnějšího hráče týmu pak převzal Jakub Lehečka, který v minulé sezóně oblékal šumperský dres. Dalšími ofenzivními oporami novojičínského klubu jsou například Robin Gebauer či Jiří Slovák.

Draci budou na dálku svádět souboj s Hodonínem a s Valašským Meziříčím, dvěma pronásledovateli v boji o vítězství ve skupině. Hodonín bude v souběžně hraném utkání hostit Opavu, na Valašské Meziříčí čeká test na půdě Kopřivnice. Všechna utkání začínají v 18:00 a to šumperské nabídne živým video přenosem na youtube kanálu server LIFETV.cz a v textovém pak onlajny.com.