Draci padli s Asperem na nájezdy

Draci padli s Asperem na nájezdy

Tomáš Ostřanský, pátek 11.6.2021
Draci si zpestřují letní přípravu vlastní florbalovou ligou Nyní však došlo ke střetu s ryze florbalovým týmem Asper Šumperk. Prvoligoví hokejisté se s divizními florbalisty střetli na venkovním hřišti základní školy na Sluneční ulici. Byť se nedlouho před utkáním nad Šumperkem přehnal déšť, samotné utkání se odehrálo za krásného počasí. A také s perfektní fanouškovskou kulisou, a to na obou stranách.

Byť se zápas nesl v přátelském duchu, nešlo o jen tak nějaké pinkání si lehkým míčkem. Mač měl od začátku vysoké tempo, než se Asper srovnal s netypickou hrou Draků, prohrával 0:2. Následně však florbalisté ukázali, kdo tomuto sportu v Šumperku vládne, když ještě do pauzy Asper otočil vývoj na svoji stranu.

florbalový zápas Asper - Draci

Nasazení hráčů dokazovaly zejména ztráty Daniela Vachutky. Ten nejdříve přišel o podrážku boty. Když vzal za vděk náhradním obutím kustoda Radka Fischera, zlomil zase hokejku. Půjčenou. Duel hraný na tři dvacetiminutové třetiny nakonec vítěze nepřinesl a po základní hrací době svítil na pomyslné tabuli výsledek 9:9. V samostatných nájezdech už byli úspěšnější borci z Asperu.

florbalový zápas Asper - Draci

Asper Šumperk – Draci Pars Šumperk 10:9sn

Branky: Trávníček 2 (plus rozhodující nájezd), Maixner 2, Matěj, Maus, Venouš, Mrázek, Hruban – Drtil 3, Vachutka 2, Antoníček, Řezáč, Kohút, Rutar.

Asper: Byvan (Malínek) – Harapát, Vařeka, Hruban, Maus, Maixner, Zapletal – Trávníček, Venouš, Mrázek, Matěj, Mannl, Kamler, Kováč, Sitta, Mareček, Fleischmann, Mondek.

Draci: Holík – Drtil, Hrachovský, Rutar, Pěnčík, Řezáč, Viktorin, Dudycha - Kindl, Kohút, L. Kučera, Macuch, Vachutka, Vildumetz, Antoníček, Žálčík. Nehráli: Mokry, Horký, Spratek, Scheuter, Dajčar.

florbalový zápas Asper - Draci