Draci oznamují jméno druhého brankáře. Ze Slovenska přichází mládežnický reprezentant Jakub Lackovič

Draci oznamují jméno druhého brankáře. Ze Slovenska přichází mládežnický reprezentant Jakub Lackovič

Vanessa Vařeková, pondělí 6.6.2022
Brankáři Šumperka jsou téměř kompletní. Petra Hamalčíka v následující sezóně doplní dvaadvacetiletý rodák z Bratislavy, Jakub Lackovič. Téměř dva metry vysoký Lackovič doposud působil výhradně na Slovensku, na dva zápasy si ještě odskočil do Finska. Česká štace tak bude pro mladého gólmana úplnou novinkou. Na sever Moravy přichází tento dlouhán z Nových Zámků, které byly jeho posledním působištěm.

Jakub Lackovič pochází z Bratislavy, kde s hokejem také začínal, a to v místním Ružinově. V hlavní městě působil celkem tři sezóny. Následně se přesunul do Žiliny, kde prošel dorostem i juniorkou a během ročníku 2016/2017 si na dva zápasy odskočil do Finska, kde si vyzkoušel místní dorosteneckou soutěž U18 SM-sarja. V sezóně 2018/2019 se v juniorské soutěži vypracoval na pozici brankářské jedničky a během této sezóny také dostal příležitost zachytat si první zápasy mezi muži.

Nová posila do brankoviště, Jakub Lackovič. (Foto: cvak.sk)

O rok později svými výkony dokonce zaujal reprezentační trenéry, ti Lackoviče nominovali na Mistrovství světa do 20 let, které se odehrálo v České republice. Na šampionátu nakonec plnil roli brankářské trojky.

Během ročníku 2020/2021 přijal Lackovič novou výzvu v extraligovém týmu HC Nové Zámky. Za místní klub odchytal celkem sedm utkání ve zbytku sezóny vypomáhal ve druhé nejvyšší slovenské soutěži Považské Bystrici. Stejnou pozici zastával i loni. Třináct utkání odchytal za HC Nové Zámky, čtyři zápasy za Považskou Bystrici a do dvou duelů zasáhl za tým HK MŠK Žiar nad Hronom.

Vyjádření hlavního trenéra Lukáše Majera

„Už na konci loňské sezóny, když jsme se s Peterem Pútecem bavili o budoucí brankářské dvojici, jsme měli jasno v tom, že chceme, aby alespoň jeden gólman měl přes 190 cm. A právě od této doby jsme měli v hledáčku Kubu. A osobně jsem rád, že se nám ho podařilo získat pro náš tým na nadcházející sezónu. Chtěli jsme do dvojice k Petru Hamalčíkovi gólmana, který bude ambiciózní, mladý a vysoký. A také gólmana, který nám svojí typologií zapadne k Petrovi do dvojice. Tuhle myšlenku se nám díky Kubovi Lackovičovi povedlo naplnit. Jsme velmi rádi, že se nám jeho příchod povedl dotáhnout a pevně věříme tomu, že Kuba bude pro náš tým přínosem.”