Draci míří opět ven, tentokrát do Opavy - vyhrejte lístky na úterní odvetu

Jaroslav Svoboda, středa 30.7.2008
Konec nafukovacích lehátek, konec ledových tříští i letních radovánek. Hokejová sezóna sice nabírá na obrátkách, ale doposud pouze dva druholigové kluby zahájily zápasovou přípravu - ve čtvrtečním střetnutí na sebe narazí Slezan Opava a Draci ze Šumperka. Opava zahájila sezónu na vlastním ledě, když přivítala polský Naprzód Janow a prohrála 3:6. Stejnou prohru utrpěl i Šumperk, který v úterý nestačil na prvoligovou Olomouc. Utkání v hanácké metropoli se hrálo na 4x20 minut. V následujícím článku se dozvíte více informací o soutěži, kterou pro fanoušky připravilo vedení klubu Salith Šumperk. Tipněte si výsledek duelu v Opavě a získejte vstupenku na úterní domácí premiéru se stejným soupeřem.

Opavský Slezan se pro letošní sezónu představí s brankářem Radkem Masným, který má za sebou také angažmá v Šumperku. Krom jiných se v týmu objevuje například Michal Kukol či Jaromír Bednárek, kteří v minulých dvou sezónách s Draky koketovali a k několika zápasům i nastoupili. Kukol byl přítomen i postupu do 1. ligy v sezóně 2006/07. Nejvíc se však v Šumperku vzpomíná na Marka Harazima, dlouholetého hráče obou klubů. Harazim aktivní hráčské činnosti zanechal a nyní se věnuje opavskému potěru jako trenér. "A" tým Slezanu bude vést v novém ročníku 2. ligy Karel Suchánek. Opava i Šumperk jsou se Vsetínem jediným městem vlastnící extraligu dorostu a juniorů a přitom nehrající jednu ze dvou českých seniorských nejvyšších soutěží. Právě juniorka se v úterý doma střela se stejně starými hráči Opavy a v přípravě na historicky první extraligovou sezónu zvítězila divoko 8:4.

Oba týmy své úterní zápasové premiéry začaly skvostně a již ve druhé minutě otevřely skóre. Za Šumperk v Olomouci se prosadil Novosad, opavskou úvodní branku sezóny vstřelil Grofek. Do konce úvodní třetiny však polský Naprzód Janow otočil díky trefám Lauka a Pohla. Slodczyk a Koszowski zvýšili již na 4:1 pro Janow, v poslední minutě druhé třetiny snížil Wolf. Suchý ještě vrátil Opavu do hry brankou ze 46. minuty, rozhodující únik polského týmu zajistilo duo Tabaček - Klačanský.

V loňském ročníku 2. ligy se Opava propasírovala do osmičky pro play-off a hned v prvním kole dala pořádně zabrat favoritovi z Hodonína. Drtiči sice ve čtvrtfinálové sérii dvakrát vedli o jedno utkání v sérii, v tom rozhodujícím pátém nakonec těsné o jediný gól vyhráli. Slezan však Hodonín obral natolik o síly, že ten v dalším kole vypadl s Technikou. Dařilo se i mládežnickým týmům. Juniorka skončila v osmifinále, dorost dokonce zůstal jediný krůček od titulu mistra republiky, když ve finále podlehl Plzni.

Čtvrteční utkání v Opavě započne opět v 18:00 a změny stavu připravila pro šumperské fanoušky tentokrát opavská redakce. Sledovat vývoj utkání živě můžete na server www.onlajny.cz. Příznivci Draků si mohou také zpříjemnit čekání na první domácí zápas soutěží. Vedení klubu připravilo pro zájemce soutěž, jejichž podrobnosti naleznete níže.

Soutěž

Ve spolupráci s vedením klubu Salith Šumperk připravila naše redakce tipovací soutěž, ve které se bojuje o pět vstupenek na první domácí přípravné utkání sezóny. Podstatou soutěže je jednoduchý princip tipování výsledku utkání spojený s dodatkovým tipem. Úspěšní tipující obdrží vstupenku na zápas Salith Šumperk - HC Slezan Opava, které se odehraje v úterý 5. srpna 2008 od 18:00.

Tipuje se výsledek utkání HC Slezan Opava - Salith Šumperk (hráno 31. 7. 2008, 18:00) a jméno hráče Draků, který vstřelí v utkání branku.

Své tipy na výsledek zápasu a na střelce branky zasílejte:
-> 1) na email "redakcehcs@seznam.cz" (@) - nezapomeňte uvést jméno, příjmení a přesné bydliště. Samozřejmě doplňte tip na výsledek a jméno hráče Salith Šumperk, o kterém si myslíte, že vstřelí v zápase branku.
-> 2) na tel. číslo 608 818 700 a to v podobě SMS ve tvaru "OPA-SUM X:X Hrac - Prijmeni Jmeno Adresa" (např. "OPA-SUM 1:4 Meluzin - Adam Novak Namesti Miru 1 Sumperk"). Cena SMS odpovídá ceně sms dle vašeho tarifu.

Uzávěrka tipů je ve čtvrtek 31. 7. 2008 v 17:45. Tipy s neúplně vyplněnou adresou budou ze soutěže vyřazeny. Výherci soutěže budou kontaktováni a o způsobu převzetí ceny informováni. Hodně štěstí.