Do Šumperka míří posila na brankářský post

Do Šumperka míří posila na brankářský post

Tomáš Ostřanský, středa 27.9.2017
První tréninkovou jednotku dnes s týmem absolvuje velezkušený gólman Vlastimil Lakosil. Osmatřicetiletý hráč s velmi zajímavým hokejovým životopisem měl letos okusit profesionální kanadsko-americkou FHL, nakonec se ale nechal zlákat nabídkou druholigového Šumperka. Na led by měl přinést klid, stabilní výkony a zkušenost zejména do rozhodujících bojů sezóny.

Česko, Slovensko, Německo, Kazachstán, Velká Británie, Rumunsko. To je výčet zemí, ve kterých Vlastimil Lakosil okusil hokejový život. Stříbrnou medaili získal v nejvyšší soutěži v Česku a v Kazachstánu, mistrovský titul uhrál v sezóně 2015/2016 ve slovenské Tipsport lize, kam si odskočil v úplném závěru soutěže ze Skotska. V základní části stihl za klub HK Nitra pouhý jeden zápas, během playoff potom přidal další pětici utkání a mohl slavit první titul v kariéře.

Celkem 792 soutěžních utkání v seniorské kategorii, to už je slušná porce zápasů. Zvlášťě když se většinou jedná o nejvyšší soutěže. V Česku si zahrál především extraligu za Třinec, WSM Ligu si vyzkoušel v dresu Prostějova, Poruby a Mladé Boleslavi. Tuzemskou třetí nejvyšší soutěž si v kariéře zkusí vůbec poprvé. Nezbývá než dodat - ať se daří!