Další zastávka Třebíč! Zvládnou Draci odvetu s lídrem soutěže?

Další zastávka Třebíč! Zvládnou Draci odvetu s lídrem soutěže?

Vanessa Vařeková, úterý 23.11.2021
Draci mají za sebou dvě porážky v řadě, a sice s kompletně odlišným průběhem. V Litoměřicích se šumperským hokejistům nepodařila první perioda, nicméně v samotném závěru urputně bojovali a chybělo opravdu málo ke srovnání. Naopak domácí souboj se Slavií měli skvěle rozehraný, jenomže parádní náskok tří branek ztratili během poslední dvacetiminutovky, ve které inkasovali hned čtyřikrát. Střed tabulky je nyní velmi vyrovnaný, Draci tak nutně potřebují každý bod. V následujícím kole zamíří svěřenci Martina Janečka na Vysočinu, kde se budou snažit překvapit lídra SK Horácká Slavia Třebíč. Utkání v třebíčské KHNP Aréně startuje ve středu 24. listopadu v 17:30. Pokud se chystáte zavítat do Třebíče, doporučujeme sledovat stránky soupeře ohledně aktuálních bezpečnostních opatření.

Bílé hvězdy mají v čele náskok skvělých deseti bodů

Ruku na srdce. Málokdo by před začátkem sezóny tipoval Třebíč na lídra soutěže. Horácká Slavia je tak asi největším překvapením dosavadního průběhu soutěže. Pod taktovkou trenérského tria ve složení Kamil Pokorný, Jaroslav Barvíř a David Dolníček, to jednoduše řečeno funguje na výbornou. Třebíč ze třiadvaceti zápasů prohrála v základní hrací době pouze dvakrát, v prodloužení pak jenom jednou. Na svém kontě má tedy dohromady sedmnáct úctyhodných vítězství za tři body a další tři výhry po samostatných nájezdech, to je skvělá bilance. Se ziskem 58 bodů s přehledem okupuje 1. příčku a na druhé Litoměřice má náskok už deseti bodů.

V posledním vzájemném souboji drželi Draci s Horáckou Slavií krok

Draci se s Třebíčí poprvé střetli ke konci září na ledové ploše šumperské ŠKODA Arény, a to v rámci 6. kola Chance ligy. Ačkoliv byla Třebíč jasně favorizována, šumperští hokejisté nesklopili hlavy a podali velmi sympatický výkon. Kdo čekal pořádný debakl, se hodně zmýlil. Draci sice prohráli, ale tím nejtěsnějším rozdílem. Obě mužstva srážela především častá nedisciplinovanost, té se jistě budou chtít v nadcházejícím souboji vyvarovat. Hvězdami tohoto duelu byli především oba gólmani, kteří v bráně doslova čarovali a drželi svým týmům naději na dobrý výsledek do poslední chvíle. Jak ale dopadne druhý vzájemný souboj? Překvapí mužstvo Martina Janečka rozjetou Třebíč?

V Šumperku rozhodčí rozdávali tresty, jako na běžícím pásu. Zlepší oba celky v následující bitvě disciplínu? (Foto: Věra Václavková).

Třebíč se může pyšnit nejnižším počtem inkasovaných branek

Třebíčští hokejisté v dosavadním průběhu ligy inkasovali pouhých čtyřicet branek. Žádné jiné mužstvo na tom není lépe. Obrovskou zásluhu na tomto čísle má jistota mezi třemi tyčemi, vynikající Pavel Jekel. Jekel odchytal celkem devatenáct zápasů s bilancí šestnácti vítězství a tří porážek. Průměrně obdrží 2 branky na zápas a s úspěšností zákroků 92,43 % je druhým nejlepším brankářem Chance ligy. Jekel je navíc jediným gólmanem, který má už tři čistá konta. Záda mu kryje Jan Mičán, jenž letos zasáhl do třech zápasů, přičemž dva z nich byly vítězné. Jeho úspěšnost zákroků prozatím činí 97,37 %. Třebíč se kromě gólmanů může spolehnout rovněž na defenzivu. Všichni obránci mají skvělou pozitivní účast na ledě. Nejlépe na tom je Daniel Poizl se třinácti plusovými body, který byl na ledě přítomný hned u dvaceti vstřelených gólů. Nejproduktivnějším bekem je třiadvacetiletý Lukáš Doudera (3+8), jenž svými výkony zapůsobil na extraligové Karlovy Vary, které si ho stáhli na výpomoc. V patách mu je třebíčská stálice Michal Furch (1+8). Trojici nejproduktivnějších obránců uzavírá někdejší reprezentant se zkušenostmi z KHL, Jiří Hunkes (0+7).

V posledním vzájemném utkání dostal od trenérů důvěru Pavel Jekel. Bude chytat také v odvetě nebo dostane šanci Jan Mičán? (Foto: Věra Václavková).

V čem tkví třebíčská dominance?

Soudržnost, pracovitost a týmový duch. Tyto vlastnosti zdobí vedoucí tým. Horácká Slavia letos skvěle poskládala mužstvo. Všechny čtyři útoky jsou velmi vyrovnané, tým se tak nemusí spoléhat pouze na jednu pětku, jako tomu bylo například loni. Třebíč je příkladem toho, že nemusíte mít mužstvo plné výrazných osobností, aby tým správně fungoval. O tom, že zápas může rozhodnout jakýkoliv třebíčský hráč svědčí i fakt, že hned devět forvardů má více jak 10 kanadských bodů. Produktivitě opět vládne loňský snajpr Ladislav Bittner (11+5). Hned v závěsu je největší posila z brněnské Komety, Martin Dočekal (8+7). Třetím nejproduktivnějším útočníkem je centr druhé formace Lukáš Nedvídek (2+13). Parádní formu má také pětadvacetiletý Václav Krliš (7+7). Bílé hvězdy mají kromě Martina Dočekala k dispozici další dvě posily z extraligy. Z Olomouce vypomáhá Vilém Burian a z Komety Brno Silvester Kusko. A není pochyb o tom, že každý start těchto posil je v Třebíči znát.

Vítěznou branku proti Drakům vstřelila posila z brněnské Komety, Slivester Kusko (Foto: Věra Václavková).

Sestavy z posledního utkání

Třebíč: Mičán – Mlčák, J. Hunkes, L. Forman, M. Furch, Poizl, Tureček, Zukal – Dočekal, L. Bittner, Střondala – Krliš, Nedvídek, Šťovíček – M. Zabloudil, Vodný, D. Sklenář – Křehlík, D. Michálek, Ferda.

Šumperk: Mokry – Pěnčík, Drtil, Gewiese, Hrachovský, Dajčar, Březák – Vildumetz, D. Kindl, Žálčík – Vachutka, Macuh, P. Kratochvíl – Scheuter, Spratek, A. Furch – Antoníček, L. Rutar, J. Horký – Kohút.

Informace o utkání

Termín utkání: středa, 24. listopadu, 17:30

Místo utkání: KHNP Arena Třebíč

Textový přenos: Onlajny.com

Video přenos: Hokejka.cz, Chance.cz