Další venkovní zápas, Draci jedou do Orlové

Tomáš Ostřanský, středa 14.11.2018
Zlepšený výkon po nepovedené první třetině a vydřená výhra v prodloužení. S vědomím, že žádný zápas nemusí být ztracený, jedou Draci do Orlové. Tam hned v prvním kole brali tři body za výhru 5:2, ovšem Orli se dokonale pomstili v Šumperku, kde získali vůbec první tři body v sezóně za vítězství 5:1. Šumperští tak možná míří do Slezska s lehkou nervozitou. Nicméně potřebný klid by jim měla dodat právě pondělní dohrávka 16. kola proti Drtičům.

Orlová v minulém utkání doma prohrála s Kopřivnicí po prodloužení. Z posledních tří zápasů je to také jediný získaný bod. Šumperk tedy jede do Slezska v roli jasného favorita. Pravda, štěstěna je někdy vrtkavá, nicméně v situaci, kdy Draci dohánějí čelo tabulky, jsou tři body prakticky povinností.

Orly bodově táhne Lukáš Sladkovský, který má na kontě 12 bodů za 6 branek a stejný počet asistencí. S devíti body se o další příčku dělí Filip Kuťák (4+5) s Arslanem Akhmetianovem (5+4). Mezi obránci potom drží prim pětibodový Radim Štěpánek (2+3). V bráně bude mít opět zvýšenou motivaci René Svoboda, který ještě v loňské sezóně pomáhal strážit klec v Šumperku.