Další trip na jih, Draky čeká duel v Českých Budějovicích

Další trip na jih, Draky čeká duel v Českých Budějovicích

Jaroslav Svoboda, sobota 2.2.2019
Pouhých šest utkání chybí do konce základní části, Draci na čele tabulky drží solidní, osmibodový náskok na své soupeře. Jenže jak Hodonín, tak Valašské Meziříčí mají k dispozici duel k dobru. V rámci 36. kola základní části 2. hokejové ligy dojde na předposlední vzájemnou konfrontaci skup Východ a Jih a Draci zamíří do vzdálených Českých Budějovic. Tam se doposud vždy střetávali jen s prvoligovým Motorem, tentokrát je čeká tedy premiéra na ledě Hokejového centra Pouzar, domácím působišti týmu HC David Servis České Budějovice. Utkání začíná v sobotu 2. února v 18:00.

Boj o první místo vrcholí

V ostatních skupinách má již lídr tabulky postup do play-off jistý, ve skupině Jih se dokonce hraje již jen o poslední postupové místo. Moravské Budějovice, Žďár nad Sázavou i Havlíčkův Brod mají vyřazovací boje jisté. Na čtvrtý Písek ještě mohou zaútočit právě České Budějovice a ještě i šestý Tábor. Jenže jejich ztráta na čtvrté místo je dvanáct a třináct bodů, šance na postup jsou tak spíše teoretické.

Skupina Východ je v tomto směru podstatně vyrovnanější. Draci mají sice náskok sedm bodů na druhý Hodonín a třetí Valašské Meziříčí, ale jak již bylo řečeno, mají jedno utkání odehráno navíc. V bojích o play-off jsou pak i další kluby, a to Kopřivnice, Opava i Nový Jičín. Orlová už ztratila jakékoliv šance na postup do play-off, ale zatím úspěšně bojuje o záchranu soutěže.

Draci musí v dalších kolech odrážet dotírající soupeře, pokud se chtějí v prvním kole play-off vyhnout silné trojce ze skupiny Jih. První vzájemný duel s Českými Budějovicemi vyzněl jasně 6:1 pro šumperské barvy. Odveta ale bude podstatně náročnější, Draky krom jiného čeká i dlouhé cestování do Budějovic.


Momentka z prvního vzájemného souboje sezóny, foto: V. Václavková

Vydřou Draci v Českých Budějovicích jistotu play-off?

Draci mají v současné době na páté místo, které drží Opava, náskok plných 17 bodů. A již po utkání s Českými Budějovicemi pak mohou svěřenci Jozefa Zavadila počítat s jistotou play-off. Stačí na jihu Čech jakkoliv bodovat. Bez ohledu na výsledek Opavy v Havlíčkově Brodu by pak Šumperk nemohl již o vyřazovací boje přijít.

Cíle v Šumperku s vyhlídkou na základní část jsou však jiné. S aktuálním náskokem musí Draci pošilhávat po vítězství ve skupině. V tom jim mohou nyní zabránit hlavně Hodonín a Valašské Meziříčí. Klíčové v tomto směru budou oba vzájemné duely, které Draci odehrají vždy na půdě soupeře.

Kalkulovat se tak musí i s případnými bodovými deficity obou celků. V následujícím kole čeká na Hodonín poslední tým jižní skupiny, Pelhřimov. To Valašské Meziříčí se vydává do Žďáru nad Sázavou, odkud se body moc nevozí.

Duel začíná v 18:00 v Hokejovém centru Pouzar

První vzájemný duel hraný v Šumperku dopadl jasně 6:1 pro Draky. Nicméně hosté přijeli ve velmi prořídlé sestavě s pouhými osmi útočníky a průměrově velmi mladým kádrem. Na věkovém průměru soupisky David Servisu se toho nejspíš za dva měsíce moc nezměnilo, ale dá se očekávat konsolidovanější a houževnatější soupeř.

Duel začíná na jihu Čech v 18:00 dne 2. února 2019. Pískat duel bude jako hlavní pan Jakub Hornáček, kterému budou pomáhat čároví rozhodčí Martin Kreuzer a Stanislav Hnát.

Zbývající program kola:
Pelhřimov - Hodonín (17:00)
Písek - Orlová (17:00)
Havlíčkův Brod - Opava (17:00)
Moravské Budějovice - Nový Jičín (17:00)
Žďár nad Sázavou - Valašské Meziříčí (17:30)
Kopřivnice - Tábor (18:00)