Další náročná bitva pro Draky! Do ŠKODA arény přijede Zlín pod vedením nového trenéra

Další náročná bitva pro Draky! Do ŠKODA arény přijede Zlín pod vedením nového trenéra

Vanessa Vařeková, úterý 6.12.2022
Nabitý program Chance ligy pokračuje neúprosným tempem a před Draky stojí další velká výzva. Po bojovném a tvrdě odpracovaném duelu s ambiciózním Vsetínem, ve kterém chybělo opravdu málo k bodovému zisku, vstoupí Šumperk do další náročné bitvy. Ve středu 7. prosince zavítají do ŠKODA arény PSG Berani Zlín, kteří se vůbec poprvé představí v ostrém utkání pod vedením nového trenéra. Svěřenci Lukáše Majera na Ševce doposud recept nenašli, v prvním vzájemném utkání k tomu ale měli velmi blízko. Podaří se Drakům tentokrát udělat ten správný finální krok a získat další cenné body do tabulky? Úvodní vhazování tohoto atraktivního střetnutí je naplánováno na 18:00.
SKUPINA ČEZ

Zlín je již čtvrtým celkem Chance ligy, který po neuspokojivých výsledcích sáhl k výměně trenérů

Berani měli po pádu z nejvyšší české hokejové soutěže patřit k největším aspirantům na návrat mezi hokejovou elitu. Jenomže se začátkem sezóny přišlo velké prozření. Zlín se v úvodu soutěže krčil na spodních příčkách tabulky a když už to vypadalo, že se konečně zvedá, přišel další propad. Nyní sice se ziskem 34 bodů okupuje 9. pozici zajišťující postup do osmifinále play off, nicméně jedenáctý, prozatím nepostupující, Šumperk na něj ztrácí pouhé tři body. A protože nový manažer klubu Robert Hamrla neviděl žádný výrazný progres týmu, rozhodl se pro změnu trenérského štábu. Dosavadní trenérský tandem ve složení Vlach - Jurík nahradil Miloš Říha mladší. A právě pod novým lodivodem se tým poprvé představí ve středečním utkání s šumperskými Draky.

Vylepší si Daniel Huf proti Drakům svá osobní čísla a zvítězí Zlín poprvé pod taktovkou nového trenéra? (Foto: Věra Václavková)

Draci se proti Beranům letos představí již potřetí

Šumperští hokejisté se s nováčkem Chance ligy utkali v prvním domácím klání v rámci 2. kola základní části. A přestože se dalo očekávat, že souboj bude mít rychlý spád a Zlín si půjde za jasným vítězstvím, opak se stal pravdou. Draci neměli co ztratit a Berani se museli do poslední chvíle o svůj výsledek obávat. Nakonec ale přece jen Ševci těsný náskok udrželi a Šumperk porazili 4:2. Největší zásluhu na tom měl skvěle chytající Daniel Huf, který si svými následujícími výkony řekl o pozici gólmanské jedničky. Třiadvacetiletý brankář doposud nastoupil do jednadvaceti duelů, z nichž hned jedenáctkrát slavil vítězství a v jednom případě dokonce udržel čisté konto. S úspěšností zákroků 92,51 % také patří mezi deset nejlepších brankářů celé ligy.

Daniel Huf se ale těsně před domácí odvetou zranil a tak do druhé bitvy s Šumperkem musel mezi tři tyče po delší době nastoupit Libor Kašík. Třicetiletý gólman ovšem návrat do brány zvládl bravurně. Proti Drakům inkasoval pouze jednou a výrazně se tak podílel na vysoké výhře 7:1. V dosavadním průběhu ligy odchytal zatím jenom osm utkání, z nichž pouze dvě byla vítězná.

Ve Zlíně se nemusí spoléhat na jednoho střelce, góly umí dát jakákoliv formace

Nejproduktivnějším hráčem Zlína je aktuálně s 16 body Jakub Illéš. Šestadvacetiletý útočník sice doposud vstřelil pouhých 5 gólů, na dalších 11 ale nahrával. A právě v počtu asistencí nemá v týmu konkurenci. O bod méně pak nasbírala hned dvojice útočníků, Antonín Honejsek a Pavel Kubiš. Oba mají na svém kontě shodně 8 gólů a 7 nahrávek. Berani však mají tu výhodu, že se nemusí spoléhat na rozdílové hráče, neboť skórovat může kdokoliv jiný. Hned dalších pět hráčů se totiž dokázalo prosadit minimálně pětkrát. Jsou jimi obránce Daniel Gazda a útočníci Darek Hejcman, Petr Mrázek, Jiří Ondráček a Pavel Sedláček.

Šumperského odchovance ve službách Zlína ve středeční bitvě neuvidíme. Denis Kindl je bohužel zraněný. (Foto: Věra Václavková)

Informace pro hostující fanoušky

Pro hostující fanoušky je vstup povolen bez viditelných symbolů a příslušnosti ke klubu (dres, šály, čepice apod.) Vlivem rekonstrukce Škody arény a stavebních dispozic je sektor hostů zrušen. O tomto opatření byly všechny kluby a svaz informovány.

Informace o utkání

Termín utkání: středa, 7. prosince, 18:00

Místo utkání: ŠKODA aréna Šumperk

Textový přenos: Onlajny.com

Video přenos: Hokejka.cz, Chance.cz