Další Drak prodloužil smlouvu! V obranných řadách pokračuje Ondřej Hrachovský

Další Drak prodloužil smlouvu! V obranných řadách pokračuje Ondřej Hrachovský

Vanessa Vařeková, čtvrtek 9.6.2022
Vedení Draků podepsalo smlouvu s dalším hráčem. Druhou sezónu v šumperských barvách přidá Ondřej Hrachovský. Čtyřiadvacetiletý obránce odehrál za Draky v uplynulé sezóně šestačtyřicet utkání v základní části, ve kterých nasbíral 8 bodů za 3 branky a 5 asistencí. Dalších deset zápasů pak přidal v nadstavbové části, přičemž v play down i v baráži přidal shodně 2 asistence.

Rodák z Kyjova prošel mládežnickým výběrem Hodonína, odkud se pak přesunul do organizace třineckých Ocelářů. Třinecké barvy hájil po celý juniorský věk. Premiéru mezi muži si odbyl ve druhé nejvyšší soutěži během sezóny 2017/2018, a to v partnerském Frýdku-Místku. O rok později si také na pár zápasů odskočil do druholigového Nového Jičína.

Největší průlom v hokejové kariéře Hrachovského nastal v ročníku 2019/2020. Ve čtyřiapadesáti zápasech vstřelil frýdecko-místecký bek 12 branek a na dalších 14 nahrával. Je také třeba zmínit, že pouze dva obránci v této sezóně vstřelili více gólů než Ondřej Hrachovský. A svými skvělými výkony si následně řekl o debut v extralize. Třinec si talentovaného obránce stáhl na čtyři utkání. Kromě extraligy si rovněž vyzkoušel hokejovou Ligu mistrů a tradiční Spengler cup.

Ondřej Hrachovský patří spíše mezi sváteční střelce, rozhodně se ale nebojí do toho opřít. (Foto: Dominik Mihailescu)

Na fantastickou formu už ale Hrachovský nenavázal. V dalším ročníku Chance ligy odehrál za Rysy celkem třicet zápasů s bilancí 4 asistencí. Nicméně nedařilo se celému týmu. Po nepovedené sezóně se Ondřej Hrachovský rozhodl pro změnu a vyslyšel nabídku šumperských Draků. Na severu Moravy odehrál, jako jeden z mála, téměř všechna klání. V základní části nasbíral 8 bodů (3+5), v play down a v baráži pak shodně 2 body (0+2).

Stejně jako zbylí členové loňského mužstva, i Ondřej Hrachovský měl významný podíl na záchraně první ligy. A tak bylo logické, že i Hrachovskému bude nabídnuto setrvaní v týmu Draků. Čtyřiadvacetiletý obránce nabídku přijal a v šumperských barvách tak přidá již druhou sezónu.

V Chance lize má pověst hráče s parádní střelou golfákem. (Foto: Dominik Mihailescu)

Lukáš Majer o pokračování Ondřeje Hrachovského

„Bylo pro nás s majitelem prioritní, abychom udrželi co nejvíce hráčů z loňského kádru. Chtěl jsem, aby číslo kluků, kteří prodlouží, bylo dvojciferné, a to se díky dohodnutí s Ondrou potvrdilo. Stal se tak 10. hráčem z minulé sezóny, což už znamená lehkou kostru udrženou pohromadě a taková je i naše filozofie. Ondra byl loni stabilním členem naší defenzivy, má velmi zajímavé fyzické parametry a pevně věřím, že uděláme společně vše proto, aby odváděl pro tým co nejpřínosnější práci, která pomůže týmu k maximálním výkonům.“