Čas splácet účty. Modrožlutí vyráží do Kopřivnice, kde minule osmkrát inkasovali

Čas splácet účty. Modrožlutí vyráží do Kopřivnice, kde minule osmkrát inkasovali

Martin Schwarz, úterý 3.10.2017
Až Nový Jičín zastavil šňůru šumperských vítězství. Draci vyhráli třikrát za sebou, postupně srazili Hodonín, Opavu a Valašské Meziříčí. Ďáblové však byli nad jejich síly. Přesto se svěřenci Pavla Hulvy drží na úctyhodném třetím místě. Aby získali o něco jistější postavení, potřebují uspět ve svatostánku týmu HC TATRA KOPŘIVNICE. Na moravskoslezský tým nemá Šumperk nejlepší vzpomínky, hned v prvním kole s ním padl po přestřelce 5:8. Bude odveta úspěšnější? Utkání HC Tatra Kopřivnice – Draci Šumperk odstartuje ve středu 4. října od 18:00 hodin. Sledovat jej můžete na serveru onlajny.com.

V duelech proti Drtičům, Slezanu a Bobrům Šumperk inkasoval dohromady pouze tři góly, není tak divu, že si z uvedené trojice střetnutí odnesl plný počet bodů. O něco hůře se ale hokejistům z podhůří Jeseníků dařilo v Novém Jičíně. Domácí Ďáblové nejdříve prohrávali, jenže postupně otočili skóre, nakonec oslavili vítězství 4:1. Neúspěšnou premiéru v dračím dresu prožila nová brankářská akvizice Vlastimil Lakosil, věšet hlavu však nemusí. Již tuto středu Severomoravané vyráží napravit předchozí nezdar do Kopřivnice, která se nenachází v nejlepším výsledkovém rozpoložení.

První vyhrání z kapsy vyhání. I tak by se dala charakterizovat dosavadní sezóna Kopřivnice. Tatra v zahajovacím zápase ročníku 2017-18 přestřílela Draky divokým skóre 8:5, od té doby ovšem zapsala jediné další vítězství, navíc až po prodloužení (proti Valašskému Meziříčí). Jinak ale musela gratulovat k zisku všech tří bodů Hodonínu (2:8), Opavě (0:3), Novému Jičínu (2:5) a naposledy také Porubě, od níž Kopřivničtí utržili nezvyklý debakl 3:12. Ke všemu před vlastními tribunami. Tatra neokupuje nejspodnější příčku tabulky druhé ligy – skupiny Východ, s pěti body drží mírný náskok před Opavou. Nejhůře ze všech si každopádně vede v počtu inkasovaných branek. Náš příští vyzyvatel jich obdržel už 36, přičemž sám skóroval pouze devatenáctkrát.


Na Kopřivnici Šumperk narazí už podruhé v sezóně
foto: Věra Václavková (dracisumperk.cz)

Na zápas s Porubou budou z kopřivnické strany vzpomínat rádi jen útočníci Adam Kofroň a Jiří Pargač, kteří oba o víkendu zaznamenali po dvou kanadských bodech. Naopak statistiky si zhoršili brankáři Fendrich s Unzeitigem.

Jedinou branku Draků v Novém Jičíně dával hned po začátku utkání Jakub Schejbal, nikdo další jej ale nenapodobil. Šumperští tak chtějí vzpomenout na předešlé mače, v nichž pálili jeden gól za druhým. Kromě posily do brankoviště v podobě Vlastimila Lokosila došlo na soupisce modrožlutých pro utkání s Ďábly ještě k jedné změně, do klání nezasáhl útočník Jakub Müller.

Vrátí se Draci po jedné porážce zpátky na vítěznou vlnu? Kopřivnici rozhodně mají co oplácet! Utkání HC Tatra Kopřivnice - Draci Šumperk začne ve středu 4. října od 18:00 hodin. Jestliže do Moravskoslezského kraje nezavítáte osobně, můžete průběh zápasu sledovat tradičně na serveru onlajny.com.

HC Kopřivnice - Draci Šumperk

4. 10. od 18:00 hodin | Zimní stadion Kopřivnice | Kopřivnice
textový přenos: onlajny.com

Sestavy z minulého utkání

Kopřivnice: Fendrich (od 29. Unzeitig) – Stříž, Krutil, Čintala, Marek, Merenda, Kropka, Fojtík T. – Poruba, Pěnčík, Hrubý, Bartošák, Pargáč (C), Mach, Flok, Vyčesaný, Suchý, Tomášek, Kofroň, Gola, Sluštík
Šumperk: Lakosil – Sedlák, Gewiese, Schejbal, Šťáva, Ďurkáč, Řezáč, Procházka – Vachutka, Vymazal, Půhoný, Kovařík, Lehečka, Králík, Hroch, Novosad, Cink, Ostřanský