Bojovali jsme jeden za druhého, prohlásil hrdě Kabelka

Bojovali jsme jeden za druhého, prohlásil hrdě Kabelka

Dominik Mihailescu, čtvrtek 17.9.2020
První domácí utkání a první bod v letošní sezóně. Tak by se dal shrnout zápas mezi Šumperkem a Havířovem, kterému ve Škoda aréně přihlíželo 538 diváků. Duel, ve kterém jsme mohli vidět celkem pět branek, začal lépe Šumperk. Ve 26. minutě se totiž prosadil Daniel Kabelka, pro kterého to byl první gól v druhé nejvyšší soutěži. „Lepší by byly samozřejmě tři body do tabulky, ale bohužel,“ řekl skromně dvaadvacetiletý bek. Ten se také stal druhým nejdéle hrajícím hráčem v utkání. Na ledě jsme jej mohli vidět přes dvacet šest minut.

První duel letošní sezóny se Drakům nevyvedl. Šest branek od Vsetína není příliš dobré na morálku a to zvláště pro klub, který startuje v této soutěži po dlouhých čtyřech letech. „Na ten zápas ve Vsetíně jsme se snažili nemyslet. Šli jsme do toho na novo. Po duelu s nimi jsme si řekli, že to takhle dál nejde, že musíme kopat za jeden tým. Takže do utkání s Havířovem jsme nastoupili, jakoby se předtím nic nestalo,“ prozradil šumperský obránce Kabelka. Ten v letošní sezóně nastupuje v první lajně po boku kapitána Draků Petra Gewieseho.

Už před začátkem zápasu tak sázkové kanceláře nedávali domácímu Šumperku příliš mnoho šancí. Nicméně mančaft trenéra Sobotky dostal po první utkání kartáč, a tak bylo jasné, že to Havířov nebude mít zase tak jednoduché, jako to vypadalo na papíře. „Myslím si, že v dnešním zápase se určitě změnilo naše týmové nasazení. Dneska jsme byli jeden mančaft a hráli jsme jeden za druhého,“ myslí si bek. První třetina tak navzdory očekávání dopadla bezbrankovou remízou.

Kabelka v loňské sezóně patřil k důležitým hráčům (Foto: Věra Václaková).

V další periodě si obránce Parsu připsal důležitý milník v kariéře. Daniel Kabelka totiž skóroval poprvé v životě v první lize. „Mám velkou radost, že jsem hned ve druhém zápase v této soutěži dal gól. Lepší by byly samozřejmě tři body do tabulky, ale bohužel.“ Tato branka však může být do budoucích zápasů skvělé nakopnutí pro důležitou postavu defenzívy Draků.

Trenér Sobotka po duelu s AZetem prozradil, že jej trápilo, jakým nerozvážným způsobem si mančaft nedržel své postavení. „Souhlasím s trenérem, že jsme si nedrželi v některých momentech své pozice. Když máme třeba přečíslení tři na dva, tak se dopředu ženeme všichni a úplně zapomínáme na zadní vrátka. Tohle budeme muset vylepšit,“ řekl obránce, který se narodil přesně 31. prosince.

Ne vždy si počíná před brankou dovoleně (Foto: Věra Václaková).

Draci mají v obou zápasech dohromady padesát čtyři střel na branku. Dohromady se však dokázali prosadit pouze ve dvou případech. Koncovka tak není tím v čem by Pars prosperoval. Kabelka však tuší, kde je problém. „Jsme parta mladých kluků, kteří tuto soutěž nikdy nehráli. Je to rozdíl, když jedou dva na jednoho Adamský se Szturcem než dva dvacetiletí kluci. Ti totiž při těchto akcích bývají nervózní. Je potřeba se pořádně soustředit. Já doufám, že to další zápasy bude lepší a lepší,“ konstatoval muž s pětapadesátkou na zádech.

Úsměvy rozdává jedna báseň (Foto: Věra Václaková).

A právě koncovka byla klíčová i v prodloužení. Šumperk v této části hry hosty jasně přehrával, ale pak přišla jedna velká akce týmu ze Slezska a bylo jasné, že bonusový bod si s sebou Havířov odveze. Přesto tým z podhůří Jeseníků je spokojen. „Jsme určitě rádi za první bod do tabulky. Myslím si, že jsme obecně podali dobrý výkon,“ dodal závěrem bek, který na sevení Moravu přišel z Moravských Budějovic.

Fotogalerie