Attila Vegh, mistr bojových umění ze Slovenska, navštívil Draky

Attila Vegh, mistr bojových umění ze Slovenska, navštívil Draky

Klub, úterý 17.9.2019
Draci v pátek odpoledne zažili jedno velice příjemné překvapení. Díky společnosti Oramont system s.r.o. navštívil náš hokejový tým mistr bojových umění a šampion polotěžké váhy organizace Bellator Attila Vegh. Nejúspěšnějšího slovenského zápasníka MMA navíc zanedlouho čeká zápas s tuzemskou hvězdou tohoto sportu Karlosem Vémolou. Jeho jméno tak poslední dobou rezonuje také v českých médiích. Většina týmu bitvy MMA pečlivě sleduje, což jen umocnilo nadšení z možnosti setkat se s tímto borcem.

Jedna z prvních otázek samozřejmě nemohla mířit jinam, než na chystaný souboj s Karlosem Vémolou: "Těším se na to velmi. Já s Karlosem žádný problém nemám. Jak se prezentuje on, to je jeho věc. Chápu, že lidem se líbí, jak to prezentuje, ale já se připravuji normálně a dělám vše pro to, abych vyhrál," uvedl Attila k nadcházející události, která momentálně hýbe česko-slovenskou scénou MMA.Téměř všechny Draky překvapila největší Attilova záliba, kterou jsou ryby. A samozřejmě rodina. Jak hráčům řekl, je obyčejný kluk z vesnice a prakticky každý víkend buď jede se svou manželkou za nimi, nebo naopak rodiče přijíždí na návštěvu do města. Velice se navíc těší na narození malého syna, ale podle svých slov je rád, že se tak stane až po jeho zápase: "Moc se na malého Attilku těším, ale jsem rád, že už budu mít po boji s Karlosem, protože si vůbec nejsem jistý, jestli by mě to neovlivňovalo. Nejspíš bych byl myšlenkami spíš s manželkou a synkem, než v ringu."

Attila Végh byl v Šumperku poprvé, ale město na něj hned zapůsobilo pozitivním dojmem: "Prošli jsme se po městě a líbí se mi tady. Ale to hlavní mě ještě čeká, tedy grilovačka u Dušana Oravce (majitel firmy Oramont sytem a partner klubu i Attilu Végha, pozn. red.). Noc bude dlouhá, pořádně si to tady v Šumperku užiju a ráno potom jedeme jako diváci na zápas série Oktagon do Bratislavy." A rovnou Drakům slíbil, že pokud se probojují do playoff, přijede na některý ze zápasů a vhodí úvodní buly. Vladimír Velčovský, ředitel hokejového klubu, na oplátku Attilovi slíbil, že na něj bude čekat podepsaný dres, který si slovenský zápasník vyzkoušel v klubové posilovně.Nadšený z návštěvy byl také trenér Martin Janeček: "Já osobně tedy MMA moc nesleduji, ale Attila je skromný chlap, který ve svém sportu něco dokázal. Je skvělé takového člověka potkat a mít možnost s ním prohodit pár vět. Navíc spousta kluků zápasy sleduje a až mě překvapila odbornost jejich dotazů. Myslím, že také oni berou dnešní návštěvu jako skvělé zpestření a takové malé odbočení z rutiny předzápasové přípravy."


Attila Vegh rovněž poskytl rozhovor klubové redakci. Podívejte se:

Kompletní fotogalerie

  • Kompletní fotogalerie zde