Přesilovky jako z partesu! Výběr Sobotky porazil Prostějov

Dominik Mihailescu, Michal Krobot, pondělí 7.9.2020
Poslední zápas přípravy Draci zvládli. Šumperk navázal na předchozí vítězství s Přerovem a porazil dalšího krajského rivala, tentokráte z Prostějova. Jestřábi ovšem vstoupili do utkání lépe. Již ve 4. minutě se dokázal prosadit Kaut. Draci ovšem před koncem první třetiny vyrovnali. V další části domácí potvrdili, že gól Krejčiříka z přesilové hry nebyla náhoda. Šumperk vstřelil další tři góly v prostřední části hry v početní výhodě. Hrníčko dal hostům ještě naději, když snížil na 2:4 z pohledu hostů. V závěrečné třetině si ale domácí uhlídali svůj náskok a přidali další gól v přesilové hře. Draci tak porazili dalšího krajského rivala výsledkem 5:2.
přát. pondělí 7.9.2020
DRACI PARS ŠUMPERK - LHK Jestřábi Prostějov
5:2
(1:1,3:1,1:0)
Branky a nahrávky: 18. Krejčiřík (Kabelka, Kratochvíl), 24. Uhlík, 30. Bernovský (Gewiese), 34. Kabelka (Uhlík, Hroch), 43. Baláž (Gewiese) – 4. Kaut (Mrázek, Sova), 36. Hrníčko (Ouřada). Rozhodčí: Kašík, Markovský - Bezděk, Novotný. Vyloučení: 4:9. Využití: 5:1. Diváci: 390. Střely na branku: 27:36. Průběh utkání: 0:1, 1:1, 4:1, 4:2, 5:2.
Peksa – Gewiese, Kabelka, Weintritt, Řezáč, Věntus, Dosek – Jaroš, Milfait, Baláž – Bernovský, Hroch, Kratochvíl – Uhlík, Scheuter, Krejčiřík – Kučera, Horký
Bláha – Sova, Drtil, Piegl, Hefka, Staněk, Matyáš – Mrázek, Bartoš, Gago – Žálčík, Kaut T., Vachutka – Hrníčko, Chlán, Novák – Jandus, Pšeníčka, Motloch – Janeček, Ouřada

Zápas začal velice svižně. Hned ze startu Prostějov využil přesilovou hru. Po nahození Petra Mrázka dorazil kotouč do prázdné brány Tomáš Kaut. Následně se hra otevřela, ale ani jeden z celků nedokázal své šance využít. V 11. minutě se Draci dostali k přesilové hře. V té si však nedokázali vytvořit výraznější střeleckou pozici. Déle, než dvě minuty držel Prostějov Draky v jejich obranném pásmu. Skvělý Peksa v téhle situaci podržel tým svými zákroky. V 18. minutě přišla odpověď v přesilové hře domácích. Daniel Kabelka se na modré čáře napřáhl ke střele a Vojtěch Krejčiřík našel odražený kotouč, který doklepl za Bláhovi záda. První třetina tak skončila nerozhodně 1:1.

Na začátku druhé části se Šumperk dostal do vedení, díky dobře sehrané přesilové hře. Puk do pásma zavezl Petr Kratochvíl. Opět přišel gól z dorážky. Na celém konci přesilovkové souhry stál útočník Jiří Uhlík, který našel puk v mezikruží a prostřelil vše co mu stálo v cestě. Přesilová hra domácím svědčí. Petr Gewiese tvrdou střelou ze zápěstí těsně minul pravou tyč Bláhovi branky, avšak na druhé straně šťastný odskok od mantinelu zachytil Jan Bernovský, jenž ránou příklepem prostřelil gólmana hostí. Čtvrtý gól vsítil do sítě Jestřábů Daniel Kabelka, který od modré čáry trefil přesně pravý růžek prostějovské branky. Ke konci třetiny ještě Dominik Hrníčko střelou z před brankového prostoru snižuje na 4:2.

Jak jinak by mohla začít třetí třetina než gólem z početní výhody. Jozef Baláž stečoval střelu Gewieseho za bezmocného Bláhu a poslal Šumperk do tří brankového vedení. Po tomto gólu nastala vyrovnaná hra. V 52. minutě zahrozil z pravého kruhu Tomáš Drtil. Šumperský gólman mu nedal šanci a vychytal jeho pokus lapačkou. V dalších minutách se sice Prostějov snažil snížit, ale Marek Peksa za pomoci obrany, doslova likvidoval všechny hostující útočníky. Draci si konec utkání pohlídali a konečný výsledek tak zní jasně – 5:2.

Domluvené prodloužení se hrálo dlouho v Šumperské třetině.

Dominik Hrníčko ukázal své technické dovednosti a výstavním gólem zpoza brány tzv. fintou Michigan, překvapil Marka Peksu. V nájezdové loterii pak zvítězili hosté. Dnešní zápas, tak díky skvělé souhře v přesilových hrách, ovládli domácí.

Martin Sobotka (DRACI PARS ŠUMPERK): Závěr přípravy se nám povedl a jsme za to rádi. Určitě bylo dobré, že dnešní duel rozhodly naše přesilovky. Musím hodnotit pozitivně i naší souhru. Kromě toho kluci odvedli bojovný a obětavý výkon. Ještě jsem tam ale viděl nějaké chyby. Naštěstí máme ještě nějaký čas na to, abychom poladili naše obranné pásmo a přechod do útočného. Zápas se Vsetínem už bude jiný, přeci jen budou pracovat trochu nervy ze startu soutěže, ale pevně věřím, že náš mančaft je na Chance ligu připraven.