Ostřanského večer! Jeho čtyři body zajistily vítězství 4:1 nad Opavou

Dominik Mihailescu, středa 22.2.2017
Derniéra Šumperka v základní části vyšla. Draci porazili Opavu 4:1 a končí se sedmdesáti čtyřmi body na třetím místě. První branku ovšem domácí vstřelili až v sedmnácté minutě, kdy se dokázal prosadit Daniel Vachutka. V prostřední části hry skóroval Vymazal, který zasunul střelu Ostřanského. V tu dobu měl na kontě posledně jmenovaný již jednu asistenci. Ve 30. minutě snížil Galvas, ale MILAN OSTŘANSKÝ vstřelil na 3:1. Závěrečná třetina byla vyhrocenější, ale Šumperk jí dokázal ustát a ještě jeden gól přidal. Po skvělé přihrávce Sedláčka skóroval opět Ostřanský a přidal čtvrtý bod. Šumperk porazil Slezan 4:1.
44.kolo středa 22.2.2017
DRACI PARS ŠUMPERK - Hokejový klub Opava s.r.o.
4:1
(1:0, 2:1, 1:0)

Branky a nahrávky: 17. Vachutka (Vymazal, Ostřanský), 23. Vymazal (Ostřanský), 39. Ostřanský (Vymazal), 59. Ostřanský (Sedláček) – 30. Galvas (Kilnar, Černý T.). Rozhodčí: Zbořil – Bubela, Čelechovský. Vyloučení: navíc Selingr 10 minut (NCH) a do konce utkání (NCH). Využití: 1:0. Diváci: 600. Průběh utkání: 2:0, 2:1, 4:1.

Kůdela – Adam, Sedlák, Řezáč, Fišera, Janota, Drtil, Ďurkáč – Ostřanský, Vymazal, Vachutka – Sedláček, Králík, Novosad – Langr, Fischer, Hroch
Wanecki – Galvas, Černý T., Slavík, Holík, Mosler, Šindelář, Tůma – Wolf, Polok, Selingr – Kilnar, Černý L., Vítek – Herman, Sysala, Rousek – Svoboda, Pavelek, Štindl

Hned z kraje zápasu měli šumperští hráči přesilovou hru, avšak ta vzápětí skončila, protože se faulem provinil Drtil. Tudíž následovala krátka přesilová hra Opavy. V té se prezentoval gólman Hynek Kůdela, jehož fantastický zákrok zabránil prvnímu gólu. Dlouho se hrál hokej nahoru a dolu, ovšem větší práci měl brankář Šumperka, který si připsal několik zákroků. Jedním z nich byl zásah proti Vítkovi, který dostal skvěle nabito od Kilnara. Z gólu se ovšem první radovali domácí. V 17. minutě vystřelil poměrně z velkého úhlu DANIEL VACHUTKA, který překvapil brankáře Waneckiho. Mladíkovi v brance hostů propadl puk mezi betony. Šumperk se tedy dostal do vedení. Ještě před koncem třetiny hosté faulovali a domácí si tak zajistili početní výhodu do další fáze.

Tu se Šumperku nepodařilo využít, avšak o chvíli později vyslal nepovedenou střelou Milan Ostřanský, která přílétla na hůl volnému MICHALU VYMAZALOVI. Zkušenému útočníkovi nedělala dorážka do prádné klece žádný problém. - 2:0. Domácí měli ještě několik šanci. Za zmínku stojí střela Ostřanského, který se dostal k odraženému puku. Wanecki skvěle zasáhl. V 30. minutě skóroval za hosty David Galvas, který tvrdou ránou nedal Kůdelovi šanci. Domácí měli později přesilovou hru pět na tři. Tu i přes velký tlak Draci nevyužili. V 37. minutě dostal dva tresty zkušený Pavel Selingr. Hostující hráč neudržel nervy a za seknutí do mantinelu dostal první osobní trest. Následně z trestné lavice jel ještě rozhodčímu něco říct a sudí jej za to poslal do šatny. Domácím se podařilo první z trestů do konce periody využít. Autorem třetího gólu se stal MILAN OSTŘANSKÝ, který nastoupil v prvním útoku místo potrestaného Jana Matějky.

Poslední třetina byla o poznání tvrdější a roli hrála hlavně nedisciplinovanost. Šumperští měli ze startu početní výhodu, ovšem vzápětí o ní přišli po hákování Ostřanského. Následně ovšem tvrdě trefil Vymazala u mantinelu Lukáš Černý a hosté šli do třech. Přesilovku se ale domácímu celku nepodařilo využit. V 51. minutě předvedl velice nesportovní zákrok Daniel Slavík, který trefil Milana Ostřanského krosčekem do hlavy. Bek Slezanu dostal za tento zákrok pouze dvě minuty. Útočník Draků se ovšem dokázal pomstít, ačkoliv to původně vypadalo, že utkání nedohraje. Při přečíslení dva na jednoho dokázal forvard Šumperka zužitkovat přihrávku Pavla Sedláčka a domácí vedli 4:1. Do konce zápasu ještě stihl Fišera usednout na trestnou lavici, ale víc už se nestalo. Šumperk porazil v derniéře Slezan Opava 4:1.