Modrožlutí vezou z Valašska bod, prodloužení vyšlo lépe Bobrům

Martin Schwarz, Richard Müller, sobota 3.12.2016
K předehrávce pětačtyřicátého kola mířili šumperští hokejisté na led Valašského Meziříčí, kde je čekal souboj s předposledními Bobry. Nešlo o snadné klání, v první polovině základní hrací doby za Draky skórovali Vymazal, Sedlák i Janota, avšak tři puky do sítě procpali také domácí borci. Po druhém dějství drželi těsný náskok na hokejkách Valaši, trefil se těsně před sirénou Dvořák. Během třetí části zařídil opětovnou remízu Milan Ostřanský, oba mančafty braly po bodu a zápas šel do prodloužení. V něm zařídil úspěch pro Valašské Meziříčí Dvořák.
45.kolo sobota 3.12.2016
HC Bobři Valašské Meziříčí - DRACI PARS ŠUMPERK
5:4p
(2:2, 2:1, 0:1 - 1:0)

Branky a nahrávky: 13. Dvořák (Kývala, Studený), 14. Pořický (TS), 36. Studený, 40. Dvořák, 64. Dvořák (Mikel) – 9. Vymazal (Králík, Vachutka), 19. Sedlák (Vachutka, Matějka), 24. Janota (Sedlák, Vymazal), 47. Ostřanský (Ďurkáč, Sedláček). Rozhodčí: Krenželok – Bojda, Mikler. Vyloučení: 8:5, navíc M. Varga (VAL) 10 minut OT. Využití: 1:2. Diváci: . Střely na branku: 29:37. Průběh utkání: 0:1, 2:1, 2:3, 4:3, 4:4, 5:4.

Plšek – Mikel, Nedbálek, Pernický, Báchor, Žabčík, Kubo, Baroš – Fojtík, Kývala, Martiník – Dalajka, Pořický, Brunec – Dvořák, Varga D.,Varga M. – Hlaváč, Podešva, Studený.
Svoboda R.– Tomek, Sedlák, Janota, Ďurkáč – Matějka, Vymazal, Vachutka – Svoboda L., Sedláček, Novosad – Cink, Králík, Fischer – Langr, Brida, Ostřanský.

Zápas začal velmi vyrovnaně a hned od začátku bylo jasné, že si soupeři nenechají nic zadarmo. Ovšem hned v 8. minutě přišlo rozhodnutí sudího, který poslal v jeden okamžik na trestnou lavici dva meziříčské hráče a Šumperk se dostal do dvouminutové hry 5 na 3. Přesilovku po minutě hry využil střelou do odkryté části klece Michal Vymazal.

Bobrům brzké vedení Draků moc na psychice nepřidalo, ale během dvanácté minuty byl potrestán dvěma minutami za krosček právě Michal Vymazal, a teď pro změnu těžili z přesilové hry domácí. Svoje střelecké hody započal tahoun Valašského Meziříčí Petr Dvořák.

O malou chvíli později se dostal do rychlého úniku kapitán Valachů Jakub Pořický, který byl při zakončení faulován a sudí bez rozmýšlení překřížil ruce nad hlavou. Samostatný nájezd tento technicky zdatný hráč zvládl, a z levé strany překonal ležícího Svobodu.

Dramatickou část nabídly i poslední minuty úvodní třetiny. Několik vteřin poté, co opustil trestnou lavici domácích vyloučený Studený, zamířil přesnou střelu mezi tři Plškovy tyče produktivní obránce Tomáš Sedlák. A to nebylo ještě zdaleka všechno! Během úplného závěru první periody dostal příležitost trestného střílení šumperský Vladimír Cink, jemuž však Plšek mezeru mezi betony rychle zavřel. Z tribuny se ozvalo hlasité vydechnutí, a po atraktivní první části byl stav 2:2.

Hosté vlétli do dalšího dějství opravdu se vší vervou, a to se jim vyplatilo. Draci si od začátku druhé dvacetiminutovky začali rozebírat Bobry, a zanedlouho z toho byla branka Michaela Janoty. I po zbytek třetiny byl Šumperk daleko aktivnější, což i potvrzoval poměr střel na bránu.

Ovšem od 36. minuty začali úřadovat domácí. Nejprve se trestuhodně nepovedlo trefit odkrytou bránu Václavu Studenému a kotouč mu sjel za bránu Svobody, odkud jej ale ještě naslepo nahodil do brankoviště, kde už nebyl úplně stoprocentní hostující gólman, a tak Bobři dokázali srovnat.

Bobří hráz šla ještě před třetí třetinou do varu. V čase 19:35 zachytil puk v mezikruží Petr Dvořák a bez slitování rozvlnil počtvrté Svobodovu síť. I přesto, že druhá třetina byla spíše v rukou Šumperka, dokázali ji Bobři otočit v závěru ve svůj prospěch.

Třetí třetina patřila k nejtvrdší části celého utkání, jelikož obě mužstva cítila body na dosah. Velmi brzy se totiž povedlo Šumperským srovnat skóre. Šest minut po začátku třetí třetiny zužitkoval Ďurkáčovu přihrávku před Plškem Milan Ostřanský. Nic víc, kromě tvrdého a pohledného hokeje, závěr základní hrací doby nepřinesl, a bylo jasné, že utkání bude pokračovat v prodloužení.

Tři na tři se hrálo v pětiminutové hře navíc jen do té doby, než byli za hrubost současně vyloučení Brunec s Janotou. Paradoxně oba hráči, kteří se šarvátky zapojili, hájili loňskou sezonu opačný dres. Se čtyřmi hráči v poli se hra už o něco více zklidnila a toho využili Bobři. Miroslav Mikel poslal ukázkovou přihrávku na najíždějícího Petra Dvořáka, který završeným hattrickem zároveň rozhodl o vítězství domácích, kteří tak berou z utkání dva body do vyrovnané tabulky.

Aleš Flašar (Šumperk): Myslím si, že jsme měli více ze hry, ovšem udělali jsme strašně moc hrubých chyb, po kterých jsme inkasovali branky. Dokonce nás dneska opustila i štěstěna, třeba když nám neuznal rozhodčí tu branku před trestným střílením. Někdy hold to štěstí máme, někdy ne. Ovšem každý bod z venku je dobrý.

Tomáš Pařízek (Valašské Meziříčí): Tomáš Pařízek rozhovor odmítl s odůvodněním, že od pondělí mužstvo přebírá jiný trenér.