Draci v Novém Jičíně vydřeli tři body a vracejí se na třetí místo!

Martin Schwarz, sobota 14.1.2017
Draci nezačali v Novém Jičíně zrovna nejlépe, hned na začátku první třetiny ztráceli a museli přidat, aby nepustili domácí do výraznějšího vedení. To se také nestalo, ještě před první sirénou vyrovnával Vladimír Cink, Šumperk navíc zásluhou Milana Ostřanského odpověděl i na druhý zásah moravskoslezského výběru. Flašarovu partu dostal poprvé do těsného náskoku TOMÁŠ DRTIL, který ve 34. minutě překvapil gólmana Iláše netradiční střelou k tyči. Novojičínští ani šumperští hokejisté ve třetí části nevyužívali přesilové hry a další gólová radost nepřišla. Draci vezou domů tři body, v tabulce znovu přeskakují Hodonín!
33.kolo sobota 14.1.2017
HK Nový Jičín - DRACI PARS ŠUMPERK
2:3
(2:1, 0:2, 0:0)

Branky a nahrávky: 4. Sonnek (Bednář), 19. Novotný (TS) – 15. Cink (Fischer, Králík), 22. Ostřanský (Novosad, Janota), 34. Drtil (Vachutka, Cink). Rozhodčí: Honza - Bojda, Mikler. Vyloučení: 6:5. Bez využití . Diváci: . Střely na branku: . Průběh utkání: 1:0, 1:1, 2:1, 2:3.

Iláš – Stránský, Zahradníček, Běhal, Hruška, Bahounek, Vašut, Dresler, Cabák – Gebauer, Samiec, Málek, Zdeněk, Metelka, Kocián, Sonnek, Palacký, Kratochvíl, Bednář, Novotný, Uhlár.
Svoboda – Janota, Sedlák, Řezáč, Adam, FIšera, Drtil, Ďurkáč, Matějka, Vymazal, Vachutka, Sedláček, Hroch, Novosad, Cink, Králík, Fischer, Langr, Ostřanský.

Ani jeden z týmů nevstupoval do zápasu příliš dobře naladěn. Zatímco Nový Jičín o kolo dříve nezvládl důležitý zápas s Valašským Meziříčím, Draci padli v přestřelce s Hodonínem. Jisté tak bylo jediné – jedna strana odejde z klání s vítěznou náladou a spraví si chuť.

Od prvních okamžiků první třetiny k ní měli lépe nakročeno domácí bojovníci. Běžela teprve 4. minuta střetnutí, když pěknou přihrávku zužitkoval Jan SONNEK. Ten se napřáhl, načež nasměroval kotouč přesně mezi betony Reného Svobody – 1:0. Sonnek byl přitom jen o chvíli dříve vyloučen. Když další možnosti nepřicházely, poslal arbitr za katr novojičínského Zdeňka. Šumperk sice jeho faul nepotrestal, nýbrž pár vteřin po jeho návratu mezi mantinely přeci jen skóroval. Vyrovnával Vladimír CINK, který z druhé dorážky překonal ochránce domácí klece – 1:1.

Mančafty se pomalu těšily na začátek první přestávky, ještě ovšem došlo ke změně skóre. Pavel Sedláček podrazil soupeře, rozhodčí tento přestupek vyhodnotili jako trestné střílení. Dominik NOVOTNÝ nabídnutým nájezdem nepohrdl, poslal puk do sítě a zajistil moravskoslezskému výběru těsný náskok 2:1. Za stejného stavu zamířily sestavy do šaten.

Podobně jako začal Nový Jičín úvodní dějství, odstartovali Severomoravané prostřední periodu. Teprve na konci 22. minuty dorovnával šumperskou ztrátu útočník Draků Milan OSTŘANSKÝ, když dorazil za Iláše střelu Novosada. Brankář domácích toho už příliš činit nemohl – 2:2. O pár okamžiků později zahrozil Vašut, leč jeho příležitost minula tyčku.

Svěřenci Aleše Flašara šli poprvé do trháku ve 34. minutě, konkrétně v její poslední vteřině. Štěstím mohl zářit obránce Tomáš DRTIL, který se prosadil počtvrté ve druhém utkání. Vyslal směrem k Ilášovi lehké nahození, kotouč přesto zapadl kolem tyče do zařízení. Hosté zvedali ruce nad hlavu, do kabiny si nesli hubené, ale o to důležitější vedení – 2:3.

Třetí část se nesla ve znamená nevyužitých přesilovek. Nový Jičín neproměnil hned tři početní výhody za sebou, což jej stálo šanci na dorovnání první ztráty v zápase. Ale ani modrožlutým přesilovky zrovna nejlépe nefungovaly. Mrzet je to ale nemuselo. Domácí další branky nepřidali, tudíž Šumperk uhájil vedení 3:2. Bere tři body do tabulky a také třetí flek, jelikož Hodonín doma tratil se Vsetínem! Rozhodující gól tedy zapsal Tomáš Drtil, poslední dobou hrající ve skvělé formě.