Draci porazili srdnatou Opavu a zůstávají doma stále stoprocentní

Jaroslav Svoboda, sobota 11.11.2017
Šumperští hokejisté po Hodonínu doma porazili i Opavu. Nicméně hostující tým, ač poslední v tabulce, odvedl v Šumperku srdnaté a bojovné utkání, ve kterém dlouho sahal po bodovém zisku. O vítězství Draků pak rozhodla poslední třetině a trefa Jiřího Půhoného, který překvapil brankáře Kamila Šimečka. Na konečných 3:1 pak nádhernou brankou skóroval mladý odchovanec Jakub MÜLLER, který projel za obranu a nádherným blafákem v pádu překonal opavského gólmana.
19.kolo sobota 11.11.2017
DRACI PARS ŠUMPERK - Hokejový klub Opava s.r.o.
3:1
(1:0, 0:1, 2:0)
Branky a nahrávky: 19. Vachutka (Cink, Půhoný), 41. Půhoný (Vachutka, Gewiese), 54. Müller (Gewiese, Ostřanský) - 37. Vaněk (Seidler, Rousek). Rozhodčí: Holaň - Novák, Bubela. Vyloučení: 7:12, navíc Králík (SUM) 10 minut nesportovní chování, Vymazal (SUM) 5 + do konce bodnutí špičkou hole, Sedlák (SUM) 10 minut nesportovní chování. Bez využití. Diváci: 918. Průběh utkání: 1:0, 1:1, 3:1.
Lakosil - Gewiese, Procházka, Řezáč, Schejbal, Šťáva, Ďurkáč, Sedlák - Müller, Králík, Skopal, Půhoný, Ostřanský, Lehečka, Vymazal, Cink, Kovařík, Vachutka, Fischer. Trenér: Pavel Hulva.
Šimeček - Pokorný, Šindelář, Rudl, Štindl, Chalupa, Slavík - Herman, Rousek, Vítek, Horváth, Vaněk, Maxner, Wolf, Hartmann, Seidler, Černý, Malina. Trenér: Marek Harazim.

Podruhé v letošní sezóně se šumperští hokejisté představili před vlastním publikem a po vítězství nad Hodonínem i tentokrát toužili po plném bodovém zisku.

Dlouho však diváci viděli spíše nepřesnosti a marnou snahu jednoho či druhého týmu o vážnější ohrožení branky. Hosté, ač poslední v tabulce, vsadili na bojovnost a houževnatost, což Drakům dlouhé minuty činilo velké problémy.

Domácím se nezadařilo ani v přesilové hře v polovině třetiny, podobně dopadli hosté po vyloučení Štávy z 16. minuty. Přesto nakonec gól v první třetině padl. Na modré čáře si rychle vyměnili puk Půhoný s Cinkem, který ještě přihrál Danielu VACHUTKOVI. Šumperský odchovanec se uvolnil, připravil si koncovku a propálil Šimečka.

Do druhé třetiny vstoupili aktivněji hosté, ale Vaněk branku minul. Následný faul Řezáče právě na Vaňka odstartoval sérii vyloučených hráčů, kdy se hlavně hosté připravili o větší čast přesilovky ze čtyřminutového trestu Řezáče. Ani Šumperk však v početních výhodách nebyl příliš nebezpečný, a tak v nervozní třetině zaujal možná nejvíce trest pro Tomáše Sedláka, který za zákrok, který se stal během přerušení a tedy ve chvíli, kdy se nehrálo, vyfasoval trest na dvě minuty za nedovolené bránění.

I tentokrát se skóre měnilo až v závěru třetiny. Šumperk nedokázal vyhodit kotouč, bojovnost v daný moment osvědčil Rostislav VANĚK, který otočil po získání puku hru a prostřelil z kruhu Vlastimila Lakosila.

Kdo čekal ve třetí třetině tuhou bitvu o klíčovou branku, ten se dočkal velmi záhy. Ve chvíli, kdy se hosté ubránili oslabení, si vyjel do otevřeného prostoru Jiří PŮHONÝ a plachtící střelou od modré poněkud zaskočil brankáře Šimečka.

Hosté zbraně nesložili a navíc dostali i šanci na dlouhou přesilovku, když po souboji Slavíka s Vymazalem byl hostující obránce sice poslán na dvě minuty za katr, ale šumperský útočník vyfasoval trest na pět minut a do konce utkání k tomu za bodnutí špičkou hole. Nervozní duel pak přinesl i menší konfrontaci Sedláka s Vítkem, za kterou oba kohouti dostali po dvou minutách.

Pro výsledek zápasu však byla zásadní ona nevyužitá dlouhá přesilovka hostů, kdy se Draci ubránili a hlavně poslední dvě minuty Vymazalova pětiminutového trestu prakticky nepustili Opavu do útočného pásma. Pojistka pro Šumperk pak přišla v 54. minutě.

Mladý odchovanec Draků Jakub MÜLLER projel ze středního pásma kolem obránce, protlačil se před branku a pak v pádu po ledě poslal v blafáku puk za Šimečkova záda. Nádherný gól rozhodl o domácím vítězství, hosté se pak sice ještě snažili, ale i přes krátkou power-play gól nedali. Závěr utkání ještě přinesl bitku Sedláka s Vaňkem, která vyvrcholila již po siréně.

Pavel Hulva, trenér Šumperka: Bylo to vydřené vítězství, žádná jednoduchá práce. Navíc bylo k vidění hodně faulů a emocí na obou stranách. Bohužel jsme neproměnili přesilovku pět na tři, kdybychom z ní gól dali, tak utkání zase vypadá trošku jinak. Musím ale mužstvu poděkovat za charakter, protože za stavu 1:1 jsme do třetí třetiny šli s tím, že chceme vyhrát. Kluci hráli trpělivě a hned šli do vedení. Paráda, i Vlastimil Lakosil podal zodpovědný výkon.
Marek Harazim, trenér Opavy: Konečně jsme odehráli utkání tak, jak tým nabádám, bojovně, s důrazem. Takhle musíme přistupovat i k dalším zápasů, dnes jsme vydrželi bojovat se silným klubem a je škoda, že to nakonec nevyšlo. Bohužel rozhodl smolný a nešťastný gól na 1:2, takové lehké nahození od modré. Ale hráčům jsem poděkoval a výkon jsme předvedli dobrý, rozhodla jedna chyba.